Rezultate te kerkimit per termin: +Tensioni

Total: 5057
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.762Z

Afganistan zgjedhjet ne klime tensioni

Po zhvillohen ne nje klime tensioni te larte zgjedhet ne Afganistan. Deri tani jane regjistruar disa perleshje dhe tensioni ne vend eshte i larte. Votimi sipas te dhenave po zhvillohet me parregullsi dhe atentatet po e ndjekin hap pas hapi procesin.Dy persona u vrane ne lindje te vendit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.058Z

Tensioni dhe diabeti, nd

• Tensioni i lart

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.329Z

Vietnam rritet tensioni me Kinen

Rritet tensioni mes Vietnamit dhe Kinës. Qeveria e Hanoit ka nxjerrë një urdhër i cili përcakton shërbimin e detyrueshëm ushtarak në rast lufte. Tensioni lidhet me kontrollin e dy arkipelagëve në Detin e Kinës Jugore. Në dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.320Z

Vietnam, rritet tensioni me Kinën

Rritet tensioni mes Vietnamit dhe Kinës. Qeveria e Hanoit ka nxjerrë një urdhër i cili përcakton shërbimin e detyrueshëm ushtarak në rast lufte. Tensioni lidhet me kontrollin e dy arkipelagëve në Detin e Kinës Jugore. Në dy të diela

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.012Z

Tensioni i energjisë, KESH thyen kontratën me konsumatorët

Shumica e shqiptarëve furnizohen me një tension më të ulët nga sa parashikon kontrata që konsumatorët kanë nënshkruar me Korporatën Elektroenergjetike Shqiptare. Në Shqipëri, megjithëse fuqia e energjisë elektrike e instaluar deklarohet 220 V, në shtëpitë tona vjen shumë e ulët, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.751Z

Rritet tensioni ne Kine

Tensioni ne kryeqytetin Urumçi ne rajonin Shingxhan mbetet i larte pas trazirave qe shperthyen te dielen ne perleshjet mes ujgureve dhe kinezeve. Ne qytet shihet nje rritje e dukshme e numrit te trupave te dislokuara ndersa Bashkimi Europian dhe Kombet e Bashkuara kane bere thirrje per zgjidhje pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.704Z

Tensioni djeg elektro-shtëpiaket

Energjia Rreth 1500 banorë të qytetit të Fierit kanë më tepër se gjashtë muaj që po vuajnë defektin e shkaktuar nga rryma e tensionit të lartë që përshkon banesat e tyre. Banorët ankohen se kanë shkuar disa herë për të kërkuar riparimin e defektit pranë filialit të OSSH-së, po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama