Rezultate te kerkimit per termin: +Tepelenn

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.584Z

Marrëveshje me Sky Petroleum për nxjerrjen e naftës

Kompania Amerikane e nafts Sky Petroleum do t jet prezente n Shqipri pas marrveshjes s nnshkruar nga Ministri i Ekonomis Dritan Prifti dhe nga presidenti i kesaj kompanie Karim Jobanputra. Kjo marrveshje parashikon q nga ana e kompanis Sky Petroleum t zhvillohen krkime n tre blloqe t vendit ton, n B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.334Z

Strategjia e PS, bllokimi i rrugëve nacionale

Protesta e socialistve pr hapjen e kutive zhvendoset nga Tirana n disa zona t vendit, nga jugu n veri, por grevat e uris po zvendsohen me nj strategji t re, at t bllokimit t akseve kryesore nacionale. Pas tentativs pr bllokimin e rrugs n Shkodr nga t rinjt socialist lokal, socialistt uzurpuan sot me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.392Z

Meta ndryshon ambasadorët, rikthen diplomatët me karrierë

Emërohen ambasadorët e SHBA-së, OSBE-së dhe Brukselit Ministri i Jashtm, Ilir Meta, ndryshon trupin ton diplomatik n bot, duke rikthyer n detyrn e ambasadorit diplomat me karrier t gjat n vende t ndryshme t bots. Vet kryediplomati shqiptar ka vendosur t bj ndryshime rrnjsore n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.561Z

Berisha: Heqja e vizave, shqiptarët fitojnë një dinjitet të ri Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','m

Rekomandimi i Komisionit Europian pr heqjen e vizave pr Shqiprin sht nj nga arritjet m t mdha n historin e Shqipris. Kjo ka qen deklarata e kryeministrit Sali Berisha, prpara banorve t Lapardhas dhe Otllaks n Berat. Sipas kreut t qeveris, nj vendim t till Shqipria e meritonte dhe se asgj nuk do t mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.566Z

Berisha: Pas heqjes së vizave, ska pengesa për integrimin në BE

Kryeministri Berisha e cilësoi vendimin e KE-së për heqjen e vizave, si një ndër arritjet më madhore të shqiptarëve Gzimin e vecant pr vendimin e marr nga KE-ja pr heqjen e vizave pr Shqiprin, Kryeministri Sali Berisha e ndau dje me banort e Beratit, t cilve u premtoi Shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

Marrdhniet shqiptaro-amerikane mes dy luftrave botrore

Vizita q Presidenti Bush pritet t bj n Tiran m 10 qershor, sht ndoshta nj rast pr t kujtuar rolin e veant q historia u njeh Shteteve t Bashkuara n shptimin e pavarsis s Shqipris. N janar t vitit 1918, Presidenti amerikan Woodrow Wilson shpalli prpara Kongresit planin prej 14 pikash i cili njihte t d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.156Z

Berisha dhe Boshti i Jugut

Ministri i Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, z. Sokol Olldashi, gjat prezantimit q i bri projektit teknik t autostrads Tiran - Elbasan, e cila prfaqson segmentin e par t Boshtit t Jugut, midis t tjerash tha: “Do t doja t shtoja q ky projekt, n ndryshim nga projektet e tjera,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama