Rezultate te kerkimit per termin: +Terezs

Total: 54
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Nënë Tereza, në muret e jashtme të Kuvendit

Ekspozita Paraqiten materiale fotografike dhe biografike pr bamirsen shqiptare N kuadrin e 100-vjetorit t lindjes, ekspozita e prvitshme q realizohet para Kuvendit i sht kushtuar Nn Terezs. Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, e ka inauguruar dje kt ekspozit fotografike kushtuar jets dhe misioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

E bija e Marie Krajës, dhuratë Kuvendit jetën e shenjtores

N nder t figurs s humanistes Nn Tereza, kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, pruroi dje nj ekspozit fotografike t hapur n mjediset e Kuvendit. Kryeparlamentarja vlersoi figurn e humanistes shqiptare, por dhe familjen Kraja, q ka ndihmuar Nn Terezn kur komunizmi i kishte mbyllu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.936Z

100 portrete në 1

Nga Tetova, me dashuri pr Nn Terezn Me rastin e njqindvjetorit t lindjes s humanistes shqiptare, Nn Tereza, n Galerin e Arteve n Tetov, piktori Miftar Memeti ka ekspozuar portretin e saj gjigant. Piktura sht realizuar nga 100 portrete t vogla t humanistes shqiptare. Pas ksaj, projekti i quajtur &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.421Z

Nënë Tereza, dje u shfaq mrekullia e shenjtores

Liri Berisha: Brezat e rinj, në gjurmët e Nënë Terezës. Në sheshin Nënë Tereza, memorial për shenjtoren Pr shqiptart dje ishte dita e par n historin postdiktatoriale q kremtimi i 100 vjetorit t lindjes s Nn Terezs t kishte kaq dashuri. N nj koh me gjith botn, kjo dashur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.634Z

Nënë Tereza, shqiptarët nuk e dinin për Nobelin

Kronologji e shtypit shqiptar nga koha kur misionarja shqiptare vizitoi për herë të parë Shqipërinë sht nj njoftim i that q vjen m 15 gush 1989 nga shtypi zyrtar i kohs, kur Nn Tereza bn vizitn e par n Shqipri. Vetm dy radh njoftojn ardhjen e saj, pa asnj sensacion tjetr prc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.433Z

Nënë Tereza, shfaqen sot materiale të panjohura

Aktiviteti Vatikani sjell nj pjes t arkivit nga veprimtaria e humanistes N kuadr t 100-vjetorit t lindjes s Nn Terezs, si dhe n kuadr t vitit jubilar t shenjtores t shpallur nga qeveria shqiptare, Arkivi Qendror Shtetror i Filmit, n bashkpunim me Qendrn Televizive t Vatikanit, do t shfaqin sot n me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

Fotot e këmbëve të Nënë Terezës, për herë parë në Shqipëri

Albumi i fondacionit Marilena Ferrari, albumi quhet Madre Tereza. Pr her t par n Tiran vjen nj grup indian nga Kalkuta n koncertin e kremtimit pr 100-vjetorin e Nn Terezs, duke sjell muzikn me t ciln ajo frymzohej n lutje. Drejtori i Teatrit t Operas, Zhani Ciko, tregon pr nj pro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama