Rezultate te kerkimit per termin: +Tershana

Total: 63
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.480Z

Nderron jete Tonin Tershana

brbrNderron jete ne moshen 66-vjecare Tonin Tershana nje nga kengetaret e njohur shqiptar i cili vuante nga nje semundje e rende Tonin Tershana ka lindur ne Shkoder me 1 qershor 1949 Ai konsiderohet si nje nga zerat e vecante te muzikes Per here te pare ka debutuar ne festivalin e 4 me kengen 8220K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.991Z

Lamtumire Tonin Tershana

Transmetuar me 24092015 - 1342 Tonin Tershana kengetari i njohur i skenes shqiptare eshte percjelle sot per ne banesen e fundit me nderime nga figura te artit dhe politikes shqiptarebr br Familjare miq dhe personalitete te skenes sone e kane percjelle te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.073Z

Vikena Kamenica dhe Merita Tërshana, bashkë në një koncert

Gazeta ShqipUniversiteti i Arteve  Dy artistet, mexosopranoja Vikena Kamenica dhe pianistja Merita Rexha Tershana, bëhen sërish bashkë në një koncert që do të mbahet nesër, ora 19:00 në Universitetin e Arteve. Koncerti vokalo-pianistik i titulluar Ëndërr vere, ka në program muzikë nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.371Z

Prokuroria liron “vrasesin” e biznesmenit

Prokuroria liron autorin e dyshuar te vrasjes se biznesmenit Lutfi Shaba. Urdhri i lirimit eshte leshuar nga ana e organit te akuzes Tirane, e cila nuk ka mundur te gjeje dot proven me te forte per te akuzuarin, armen e krimit. Dosja i kishte kaluar disa dite me pare policise per te grumbulluar prov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.478Z

Duo Concertante me violine e piano

brbrDy artiste virtuoze por qe asnjehere nuk kishin interpretuar bashke Kushdo qe ka zgjedhur te kaloje mbremjen e te henes ne sallen e madhe te Universitetit te Arteve ka patur mundesine te shijoje tingujt e violines se te njohurit Klajdi Sahatci dhe pianistet Merita Rexha Tershana Dy artistet shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.214Z

Ministria e Mbrojtjes: Ligji per import-eksportet, rregullon ligjin e municioneve

Ligji per eksportimin e armeve eshte pjese e Marreveshjes per Asocim-Stabilizim, MSA-se, se nenshkruar mes Shqiperise dhe Bashkimit Evropian. Ministria e Mbrojtjes gjate dites se djeshme ka deklaruar se ligji i eksport-importit te armeve rregullon edhe ligjin per municionet dhe se pritet ngritja e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.991Z

Vdekja e Tonin Tershanes Nishani Humbi nje nga kengetaret me te talentuar

Transmetuar me 23092015 - 1051 PUBLICITET Tirane 23 shtator 2015 NOAal- Presidenti Bujar Nishani ngushellon familjaret e kengetarit Tonin Tershana i cili u nda nga jeta diten e djeshme ne moshen 66-vjecarebr br Ne mesazhin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama