Rezultate te kerkimit per termin: +Thai

Total: 238
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

Thai vizit historike n Tiran

Ora 15: 35 Rruga Durrs-Prishtin, sht projekti i par madhor q do t realizojn qeverit e Shqipris dhe Kosovs, konfirmuan pr mediat, kryeministrat Sali Berisha dhe Hashim Thai nga Tirana. Z. Thai, i pari Kryeministr i Kosovs s pavarur q viziton Shqiprin, tha se ky projekt do ti afroj dy kryeqytetet tona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.387Z

Thai thrret pr zgjedhje fer

Kryeministri Hashim Thai ka ftuar t gjith qytetart e vendit q t marrin pjes n raundin e dyt t zgjedhjeve komunale t 13 dhjetorit dhe t shprehin bindjet e tyre prmes vots s lir, si dhe t kontribuojn pr nj proces zgjedhor t qet, fer, demokratik. N nj deklarat pr media, kreu i ekzekutivit ka ftuar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.636Z

Thai: Respekt pr Zgjedhjet

Kryeministri Hashim Thai ka thn se t gjith duhet ta pranojn vuln dhe vullnetin e sovranit dhe se zgjedhjet e s diels kan fitues. Tash ai proces sht prmbyllur. sht me rndsi q procesin q jemi duke kaluar tani, t ankesave, parashtresave t ndryshme, assesi t mos politizohet dhe t mos ket ndikime apo p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.466Z

Thai: Jemi pr raporte t mira me fqinjt

Kryeministri Hashim Thai ka mbajtur nj fjal rasti n sesionin plenar t konferencs “Bashk n Unionin Evropian – Kontributi i Ballkanit Perndimor pr Perspektivn Evropiane” Thai ka theksuar prkushtimet e qeveris dhe t gjitha institucioneve t Republiks s Kosovs pr integrim n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.375Z

Thai garanton: Liberalizim vizash mes Shqipris dhe Maqedonis

Kryetari i PDSH-s, Menduh Thai deklaroi mbrm se do t ket heqje totale t vizave me Shqiprin dhe se marrveshja dypalshe midis Tirans dhe Shkupit do t nnshkruhet m 18 ose 19 shkurt n Tiran. Kjo sht konfirmuar edhe nga kryetari i PDSH-s, Menduh Thai, i cili n deklaroi n nj emision televiziv se vendimi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.212Z

Alban Ahmeti, kampion bote ne Mai Thai

Sami Bacaj Alban Ahmeti me vendbanim në Regensburg të Gjermanise, ia doli që të shpallet Kampion Botëror në Mai Thai- kategoria -80 kg, duke mposhtur Algjerianin Bakar Bakarat, i cili në kikbkos ka mposhtur edhe Mirdi Limanin. Ai në këtë duel të zhvilluar në vendbanimin e tij në Regen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Thai: GJND do t vendos n favor t Kosovs

Kryeministri Hashim Thai beson se procesi rreth ligjshmris s pavarsis s Kosovs, q ka nisur sot n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis (GJND) do t prfundoj n favor t Kosovs. Gjat mbledhjes s Qeveris s Kosovs, kryeministri Thai ka thn se vullneti demokratik i qytetarve t Kosovs sht shprehur n mnyrn m t mi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama