Rezultate te kerkimit per termin: +The +Deep

Total: 206
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Bateristi i Deep Purple n Tiran

ArtKontakt dhe Charls Entertainment jan 'arkitektt' e nj nate shum speciale rock-u n Tiran, me Ian Paice- bateristin themeluesin e grupit Deep Purple dhe Matt Filippini Band nga Italia. Do t jet nata e dymbdhjet e prillit, kur Ian Paice, bashk me grupin italian t rock-ut do t luajn muzikn e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.174Z

Mësime nga "Deep Purple"

  Rikthehet brenda vitit në Tiranë bateristi i "Deep Purple", Ian Paice. Dy arsyet e udhëtimit: takim me studentët e Akademisë së Arteve dhe koncert live në "Calvin"   Koncert i vërtetë rroku së shpejti në Tiranë. Publiku kryeqytetas (atij që ia mbajti xhepi), por jo vetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.803Z

Vdes Jon Lord, themelues i grupit “Deep Purple”

Njëri nga themeluesit e grupit legjendar “Deep Purple”, Jon Lord, ka ndërruar jetë në moshë 71-vjeçare.Pianisti ka qenë duke u trajtuar nga kanceri i pankreasit që nga muaji gusht i vitit të kaluar, ndërsa në njoftimin e publicistit të tij thuhet se rokeri ndërroi jetë në nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.163Z

Berisha: The government with new social politics for the protection of the third ages

The prime minister Berisha has regarded the advocation for the persons in need and especially for the persons of the third age as necessary for the state to retain its humanly face, otherwise it loses it. During the government meeting the prime minister Berisha said that the politics of the g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.712Z

The Blues brothers në Tiranë

Sonte me fillim nga ora 20:00 në Pallatin e Kongreseve në Tiranë mbahet koncerti i grupit të njohur "The Blues brothers". Ky koncert në Tiranë është vazhdimësi e koncerteve të viteve të kaluara me Zucchero, Cranberries, Vaya con Dios, Reamon, Deep Purple, etj. The Blues brothers fillimis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.868Z

Nga Metallica te Deep Purple: Origjina e emrave të bandave më të famshme të rok-ut

Të fshehta e emrave të bandave më të njohura, që pa pasur as idenë më të vogël për famën do të krijonin, nuk i morën shumë seriozisht emrat e tyre. ABBA, në gjuhën hebreje, abba nënkupton fjalën baba, por banda pretendon se nuk kishte asnjë dijeni për këtë ngjashmëri. Anëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.800Z

Flanagan fiton çmimin ”The Man Booker Prize” 2014

BRITANI-Romancieri australian, Richard Flanagan fitoi çmimin prestigjioz ”The Man Booker Prize” për librin “The Narrow Road to the Deep North”, i frymëzuar nga eksperienca e babait të tij si i burgosur në luftën e japonezëve gjatë Luf

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama