Rezultate te kerkimit per termin: +Thellesia

Total: 212
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.774Z

Termet 36 balle ne Shqiperi epiqendra ne Peshkopi

Nje termet me fuqi 35 balle ka rene pak me pare me epiqender ne Bulqize dhe ndjeshmeri kryesisht ne zonen e Peshkopise por edhe me gjere ne Shqiperine e Mesmebr br Burime zyrtare nga Sherbimi Sizmologjik shqiptar i konfirmuan agjencise NOA se ne oren 1839 e 59 sekonda u shenua nje lekundje sizmike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.830Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.456Z

Shkoder, rritet niveli i ujit brenda qytetit

Gjate nates te se henes dhe mengjesin e se martes ne qytetin e Shkodres niveli i ujit neper rruge eshte rritur edhe me disa centimetra te tjere. Ne lagjen Xhabije dhe ne zonen e banuar te quajtur Livadhet thellesia shkon nga 35 centimetra deri ne gjysme metri. Ndersa ne zonen e banuar q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.003Z

Butrinti nxjerr kufomen e peste nga thellesia

Sarande- Trupi i pajete i 17 vjecarit Ndricim Myftari, nga fshati Ishem i Lushnjes, u gjet ne thellesi te liqenit te Butrintit pasditen e djeshme nga nje prej 13 palombareve qe kerkojne klandestinet e mbytur prej mbremjes se 19 tetorit. Thellohet keshtu bilanci i tragjedise se kobshme qe i mori jete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.500Z

Përmbytjet në veri, bllokohet aksi rrugor "Shkodër-Shirokë-Zogaj"

Dymbedhjete dit pas prmbytjeve n Qarkun e Shkodres situata vazhdon te mbetet e rende. Reshjet e shiut kane rritur me disa centimetra nivelin e ujit neper rruget e qytetit te Shkodres. Nderkohe dalja nga shtrati te lumit Buna ka bere qe uji te depertoje rreth 800 metra ne qytet duke permbytur disa la

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.210Z

Korce, nje termet i fuqishem trondit qarkun

Nje termet i fuqishem, 4.2 balle i shkalles Rihter eshte ndjere sot ne qarkun e Korces. Lajmin e bejne te ditur autoritetet lokale, sipas te cilave nga hetimet paraprake ka rezultuar se epiqendra e lekundjes sizmike ka qene ne fshatin Sovjan. Per momentin nuk raportohen deme materiale. T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.416Z

Suedezet ne kerkim te nendeteses se dyshimte ne Balltik

0 brbr brbrForcat ushtarake detare suedeze kane nisur nje operacion te gjere per zbulimin e nje nendeteseje te dyshimte qe mendohet te kene shkelur ujerat territoriale ne detin Balltik Operacioni vijon prej te premtes pasi radaret pikasen nje objekt te dyshimte nenujor qe u zhduk papritur Dyshohet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama