Rezultate te kerkimit per termin: +There

Total: 777
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.007Z

"Over there" sot në Teatrin Kombëtar

"Over there" është drama e cila do të shfaqet sot në mbrëmje në Teatrin Kombëtar, në kuadër të edicionit të katërt të Festivalit Teatror të të Rinjve". Me regji të Julia Sinanit, vepra do të ngjisë në skenë aktorët Klodiana Keco, Klodian Hoxha dhe Ledion Zoi. Regjisorja do të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.453Z

Premierë: Tuna lanson “Nobody there” (Video)

Këngëtarja Tuna Sejdiu sapo ka lansuar këngën e saj të re “Nobody there”, transmeton Indeksonline. Tuna ditë më parë kishte dalë me trilerin e këngës duke treguar se këto ditë do të publikohej kjo këngë. AdPl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.329Z

Një dramë imagjinare në Teatrin Kombëtar Drama "Over there"

 (Atje tej), shkruar nga rumuni Duro Motok, me regji të Julia Sinanit dhe skenografi të Martin Gjonit, do të shfaqet premierë në datat 25 dhe 26 tetor në skenën e Teatrit Kombëtar në Tiranë, në kuadër të edicionit të katërt të festivalit "Teatri i të rinjve". Në kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.167Z

Nothing new from the negotiations. Meta: There is no trust between the parties!

The morning of Thursday the representers of the majority and the opposition have not yet found the common language on the solving of the election crisis. According to media the parties should have sit todya morning on 9:30 to talk but this didn’t happen according to the vice head of the parliament

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.167Z

Nothing new from the negotiations. Meta: There is no trust between the parties

! The morning of Thursday the representers of the majority and the opposition have not yet found the common language on the solving of the election crisis. According to media the parties should have sit todya morning on 9:30 to talk but this didn’t happen according to the vice head of the parli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.164Z

Rama: There can be no elections in such a situation!

“In the present conditions there can be no elections. These elections, more than ever in the short history of Albanian democracy will be closely observed by the free world. No doubt, it is not the result to be observed but hte process from which the result will emerge.” This was the declaratio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.166Z

Moisiu in the meeting of KLD: There is no corrupted judicial system, but only corrupted individuals

“There is no corrupted judicial system, but only corrupted individuals.” So declared today the president Alfred Moisiu in the meeting of the High Council of Justice held for the first time with doors open to media. According to the president taking meassures in this frame would be the trans

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama