Rezultate te kerkimit per termin: +Tignous

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.046Z

Gazetarët e vrarë, së bashku në një fotografi

Gjashtë gazetarët dhe pjesëtarët e vrarë të stafit Charlie Hebdo, janë fotografuar së bashku në këtë fotografi, e cila është bërë në vitin 2000, transmeton zeri.info. Nga e majta lartë, është Philipe Honore, Georges Wolinski, Bernard Maris and Jean Cabut. Para tyre në shkallë, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.046Z

Terror në Paris, sulmohet revista satirike, 12 të vrarë (VIDEO)

12 persona janë ekzekutuar me armë në ambientet e redaksisë së revistës franceze satirike ‘Charlie Hebdo’, në Paris, e cila tre vite më parë publikoi karikatura të profetit Muhamed, akt që solli reagime tepër të forta. Dy agresorë të veshur me të zeza e të maskuar dhe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.040Z

Terroristët thirrën “Allahu akbar” para masakrës në gazetën“Charlie Hebdo”(FOTO)

Gazeta Daily Mail ka publikuar detaje rreth masakrës që dy persona të maskuar e kryen në zyrat e revistës satirike Charlie Hebdo në Parisë , ku lanë të vdekur 12 persona përfshirë edhe policin francez i cili po kërkonte mëshirë i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.331Z

Presidenti Hollande: Ismail Kadare, një avokat i kulturës së Evropës

Me një ceremoni e veçantë, presidenti francez ka nderuar Ismail Kadarenë me titullin "Komandant i Legjionit të Nderit". Ai e ka cilësuar shkrimtarin tonë të madh "njëkohësisht shqiptar dhe francez, evropian në zemër dhe me shpirt universal, i cili ka shkruar mrekullisht për hist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.046Z

Detajet si sulmuan terroristët revistën në Paris

Të veshur me të zeza nga koka te këmbët dhe të armatosur rëndë, dy persona zbritën nga një Citroen i vogël rreth orës 11:20 në një ditë të ftohtë dhe me mjegull në Paris. Njëri mbante një granatë në dorë, ndërsa që të dy kishin armë kallashnikov. Një qëndroi në makinë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.046Z

Franca në frikë për sulme të reja terroriste

Policia e Parisit ka arrestuar disa persona, lidhur me vrasjet në revistën franceze Charlie Hebdo, por kërkimi po vazhdon edhe për dy të tjerë, transmeton zeri.info. Vëllezërit Cherif Kouachi, 32 vjeç dhe Said Kouachi, 34 vjeç, janë dy të dyshuarit kryesorë, për krimin që ndodhi të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.049Z

Charlie Hebdo dhuna e verber kunder lirise

Transmetuar me 08012015 - 1222 Nga Skender Minxhozibr br Quhej Ahmed njeri nder rojet e sigurise ne redaksine e revistes satirike pariziene Charlie Hebdo qe ka mbetur i vrare dje ne Paris nen bresherite e armeve te nje komandoje qe therriste Allahu Akbar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama