Rezultate te kerkimit per termin: +Tirans

Total: 1101
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Konkursi pr urbanizimin e Tirans

sht elur sot konkursi ndrkombtar pr ndrtimin e hyrjes s Tiran, nprmjet rrugs s Durrsit. I pranishm n eljen e ktij konkursi, kryetari i Bashkis s Tirans, Edi Rama vuri n dukje se "projekti fitues do t zhvillohet m tutje n baz t harmonizimit t interesave publike dhe atyre private, si dhe t nj krkimi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Qendra e Tirans n KRTT

Antart e Kshillit t Rregullimit t Territorit t Tirans jan njohur sot nga afr me projektin e studios vbelge q javn e kaluar fitoi konkursin pr sistemin e qendrs s kryeqytetit. Antart u njohn me t gjitha detajet e nevojshme ndrkoh q pr dhnien e startit t punimeve do t duhet nj tjetr mbledhje pr t vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.839Z

Xhuveli akuzon Bashkin e Tirans pr ndotje t mjedisit

Ministri i Mjedisit, Lufter Xhuveli ka reaguar pas akuzave pr mashtrim lidhur me nivelin e ndotjes n vend, t bra kto nga Partia Socialiste. N nj deklarat pr shtyp ai u shpreh se u qndron fjalve t tij lidhur me at se Shqipria ka ngjitur 32 vende krahasuar me nj vit m par lidhur me ndotjen e mjedisit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.449Z

Greva, shkon në 376 numri i fimrëtarëve kundër g

Peticioni, intelektualët korçarë, kundër Ramës, në listë edhe emra të njohur të futbollit shqiptar Greva e deputetve dhe mbshtetsve t Partis Socialiste sht kthyer n nj penges pr integrimin e mtejshm t Shqipris. Kt gj mendojn edhe shum intelektual korar t cilt i jan shtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Mima: Është betonizuar Tirana

Reagon bashkia: Shtetasi sht paditur pr shpifje Partia Demokratike dhe Bashkia e Tirans shkmbyen dje replika n lidhje me disa ndrtime t planifikuara pr t’u ndrtuar n afrsi t liqenit artificial n kryeqytet. Kshtu, n emr t deputetve demokrat t Tirans, Florion Mima krkoi q Kryeministri Berisha,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.472Z

Policia-Ujësjellësi, marrëveshje për lidhjet e paligjshme

Policia e Shtetit do t mbshtes Drejtorin e Ujesjells Kanalizimeve n arktimin e faturave apo ndrprerjen e furnizimit me uj t pijshm t konsumatorve t lidhur n mnyr t kundraligjshme n rrjet dhe konsumatorve debitor t ujit. Drejtori i Policis s Tirans, Tonin Vocaj, dhe Drejtori i Prgjithshm i Ujsjells-K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.477Z

Bashkia padit mazhorancën në prokurori

Bashkia e Tirans, prmes zdhnsit Florian Serjani, depozitoi dje pran prokuroris s Tirans listn e padive t ngritura nga Bashkia e Tirans drejt t gjith krerve t mazhorancs, q kan akuzuar padrejtsisht kryetarin e bashkis, Edi Rama. Sipas Serjanit, mes padive, t cilat ai i lexoi pr m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama