Rezultate te kerkimit per termin: +Tokion

Total: 110
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.554Z

Qytet rezervë nëse tërmeti shkatërron Tokion

Share E shqetësuar në lidhje me impaktin që kanë tërmetet në Tokio, qeveria japoneze ka bërë të ditur sot planet për të ndërtuar një qytet të tërë rezervë. Ai mund të mbajë 50 mijë banorë dhe 200 mijë punonjës e do përfshijë zyra, resorte, kazino, par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.137Z

Një tërmet i madh do godasë së shpejti Tokion

Share Një tërmet i madh pritet të godasë kryeqytetin e Japonisë, Tokio, thonë shkencëtarët. Skuadra e Universitetit të Tokios thotë se ka një mundësi 75 përqind që një tërmet i një magnitude së paku 7 ballë, të godasë rajonin brenda katër vitesh. Qever

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.815Z

11 gjërat që duhet të dini mbi Tokion përpara se ta vizitoni

Një nga metropolet më të mëdha në botë, Tokio, mbetet qendra më e vizituar e Japonisë që tërheq çdo vit miliona turistë Turizëm Pas një periudhe të vështirë prej katastrofave natyrore dhe bërthamore të vitit 2011, turizmi ka rilindur në Tokio. Zyra Kombëtare e Turizmit ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.460Z

Mayweather mund ta blejë pa problem gjithë Tokion

Floyd Mayweather ka bërë para se të blejë gjithë kryeqytetin japonez. Fitorja kundër Manny Pacquiao e ka bërë shumë të pasur amerikanin, Floyd Mayweather. Madje, ky i fundit ka bërë aq shumë para se mund ta blejë gjithë Tokion. Sipas llogarive, një metër katror në Tokio kushton rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.505Z

Pekini akuzon Tokion për provokim gjatë stërvitjeve ushtarake kineze

PEKIN- Pekini akuzoi Tokion për përfshirje në një provokim tejet të rrezikshëm me anë të ndërhyrjes në manovrat ushtarake kineze duke theksuar se jetët e japonezëve ishin vënë në rrezik, njoftoi sot shtypi zyrtar kinez. "Gjat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.647Z

Në 2 tetor zgjidhet qyteti olimpik 2016

4 qytete nga po aq kontinente janë në garë për të fituar të drejtën e organizimit të Lojrave Olimpike 2016. Lista tashmë përfshin Tokion, Madridin, Çikagon dhe Rio de Zhaneiron në garën që ka zgjatur 2 vjet. Vendimi do të merret më 2 tetor në Kopenhagen ndërsa për ta sjellë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.049Z

Olimpiada 2016 vë në lëvizje presidentin Obama

Shtëpia e Bardhë njoftoi se presidenti Obama do të jetë në krye të delegacionit amerikan që të premten, më 2 tetor, do të prezantojë para Komitetit olimpik Ndërkombëtar (CIO) në Kopenhagen kandidaturën e Çikagos për të orgaizuar Lojërat Olimpike të vitit 2016.Qyteti amerikan do t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama