Rezultate te kerkimit per termin: +Tomisllav +Nikolliq

Total: 184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.327Z

Nikolliq ua dorëzon serbëve dokumentet e dialogut

(E plotësuar) Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq në takimin e filluar, do t’ua dorëzojë serbëve të Kosovës një pjesë të dokumenteve të negociatave mes Prishtinës e Beogradit, në të cilat ka siguruar qasjen pas marrjes së detyrës si president.“Serbët nga Kosova duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.199Z

Nikolliq: Brukseli do ta ballafaqoj Serbinë me njohjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka vlerësuar se Bashkimi Evropian do ta ballafaqoj Serbinë me njohjen e Kosovës, në këmbim për vazhdimin e integrimeve evropiane dhe se për këtë çështje sa më parë duhet të arrihet konsenzus kombëtar. "Absolutisht e dijë se do të gjendemi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.249Z

Nikolliq pret kryetarët ilegalë të Veriut

Presidenti Serbisë, Tomisllav Nikoliq takon sot në Beograd kryetarët ilegalë të komunave veriore të Mitrovicës, Zubin Potokut, Zveçanit dhe Leposaviq.Kërkesa për takim është bërë nga përfaqësuesit e komunave në veri, Kërstimir Pantiq, Dragisha Miloviq, Slavisha Ristiq dhe Branko Ni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.802Z

Nikolliq në Nju Jork diskuton për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka udhëtuar drejt Nju Jorkut, për të marrë pjesë në sesionin plenar të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.Siç njoftojnë mediat në Beograd, Nikolliq do të takojë përfaqësues të lartë shtetesh, në mesin e tyre edhe sekreta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.863Z

Nikolliq e Vuçiq pritet të vizitojnë Mitrovicën

Kryetari i Partisë Përparimtare Serbe (PPS), Tomisllav Nikolliq dhe zëvendësi i tij, Aleksandar Vuçiq, pritet të qëndrojnë të mërkurën në veri të Mitrovicës.Këtë informacion e kanë konfirmuar përfaqësues të PPS-së në Mitrovicë.Ata pritet të marrin pjesë në një tubim parazg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.961Z

Nikolliq do kryeministër të ri

Në Serbi kanë nisur të thellohen mospajtimet midis Presidencës dhe Qeverisë. Presidenti Tomisllav Nikolliq ka thënë se Serbia mund të ketë qeveri më të mirë dhe për këtë arsye ai angazhohet për zgjedhje të parakohsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.248Z

Nikolliq: Kosova kurrë shtet

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka deklaruar se Kosova kurrë nuk do të jetë shtet, sepse një gjë e tillë “nuk mund të ndodhë pa pajtimin e Serbisë”. “E dimë se Serbia do t’i ekspozohet presionit të tmerrsh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama