Rezultate te kerkimit per termin: +Tomorit

Total: 600
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.707Z

Berat, mali i Tomorit drejtdegradimit, shfrytëzohet nga privatët

BERAT- Mali i Tomorit, që shtrihet në lindje të qytetit të Beratit, është degraduar plotësisht. Punonjës të firmave private kanë shkatërruar faqet anësore të malit, për ta shfrytëzuar atë për pllakëzat e gurëve qe dalin nga brendësia e tij. Punonjësit kanë hyrë vend e pa vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.550Z

Botohen "Profecitë e Zotit të Tomorit"

 Doli në treg libri i ri me titull "Profecitë e Zotit të Tomorit", një vepër studimore, ku autori Ilir Cenollari, sjell tek lexuesi burime historike nga autorë të lashtësisë dhe të ditëve tona. Libri, i cili vjen përmes shtëpisë botuese "Jonalda", botohet me ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.295Z

Nën hijen e Tomorit

Fitim Mimani tund kokën kur sheh makinën tonë. "Babuç, me këtë makinën tuaj nuk vemi dot lart. Rrugët janë ca të këqija". Fitimi, mik i vjetër i gazetarëve, është nga Roshniku. Ai dhe historia e tij e Qyprilinjve e kaluan famën e krahinës së tij nga fiqtë e thatë te vezirët e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.676Z

Memushi rikthehet në krye të Tomorit

Nga RUSHAN DOSTI Vetëm 24 orë ka mbetur skuadra beratase pa trajner, pasi kryebashkiaku Nasufi, pas bisedave intensive, ka vendosur të rikthejë në krye të pankinës beratase trajnerin vlonjat Eqerem Memushi. Ai është përzgjedhur mes 4 kandidaturave që garonin për stolin e Tomorit, ku bën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.009Z

Humbja me Vloren, "pret kokat" e Tomorit

BERAT- Humbja e ndeshjes se radhes ne shtepi, nga skuadra e Tomorit te Beratit "pret kokat" e trajnerit dhe sekretarit te klubit sportiv. Kryebashkiaku i qytetit te gurte, njekohesisht edhe presidenti i klubit ne mungese te nje sponsori, ka shkarkuar dje publikisht dy drejtuesit teknik dhe organizat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.254Z

Nis pelegrinazhi në malin e Tomorit

Pelegrinë në malin e Tomorit BERAT- Nis pelegrinazhi i besimtarëve në malin e Tomorit. Dje ishte dita e parë e festës, por pritet që numri i pelegrinëve të kulmojë në ditën e tretë, ku besimtarët kryejnë edhe ritet e kurbanit. Në lartësinë e Kulmakut, në muajin gusht pritet të mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.609Z

Liqenorët në kërkim të pikëve ndaj Tomorit

Nga Marjel Karadaku Pogradecarët, pas ndeshjes së barazuar në fushën e tyre javën e kaluar me matjanët, kërkojnë më e pakta një pikë në transfertën e kësaj jave në Berat ndaj Tomorit vendës. Për këtë, gjatë gjithë këtyre ditëve, trajneri Arben Mahmutaj ka parë dhe riparë n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama