Rezultate te kerkimit per termin: +Torturave

Total: 1171
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.488Z

Brenda qendrës së torturave të policisë fetare të ISIS

Forcat e mbështetura nga amerikanët kanë marrë një ndërtesë të "policisë fetare" të ISIS ku gratë torturoheshin me zinxhirë nëse nuk e mbanin fytyrën të mbuluar, në qytetin e Manbij. Forcat Demokratike Siriane e morrën ndërtesën këtë javë dhe publikuan një video të mjeteve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.534Z

Berisha, mesazh Timoshenkos: Mori fund kalvari i torturave

Ish-kryeministri Sali Berisha i dërgoi një mesazh urimi Julia Timoshenkos pas lirimit të kësaj të fundit nga burgu. Në mesazhin drejtuar Timoshenkos, Berisha thekson se mori fund kaluari i torturave si kundërshtare politike e regjimit të Janukoviç. Këto ditë mori fund kalvari i torturave,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.486Z

11 shtatori, avokati: Provat, permes torturave

“Po te isha une avokati mbrojtes do te thosha se, te gjitha provat jane marre me ane te torturave dhe do te kerkoja qe te mos pranoheshin”. Keshtu ka deklaruar Steven Wax, avokat nga Oregoni qe mbron 7 te burgosur te Guantanamos, lidhur me te pandehurit ne procesin e atentate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.785Z

Irak thellohet skandali i torturave

“Allah, Allah”, por nuk ishin britma gëzimi, por klithma terrori dhe paniku. Me këto fjalë gazetari Peter Maas nis rrëfimin e tij të gjallë mbi atë që ndodhte në qendrat e burgimit në Irak, nën përgjegjësinë amer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.288Z

NTV tërheq raportin rreth torturave në Çeçeni

Televizioni kombëtar i Rusisë, NTV, i cili kontrollohet nga Gazpromi, ka pranuar se ka tërhequr një raport rreth torturave dhe rrëmbimeve të kryera nga policia në Çeçeni.NTV ka transmetuar dokumentarin për gjendjen e çeçenit islamist Umarpashajev, që ishte rrëmbyer nga policia në sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.534Z

Pamje shokuese të torturave në Siri

Pamjet më shokuese të torturave në Siri pritet të transmetohen sot në një televizion në Angli. Ekipi televiziv ka arritur të filmojë disa momente ku duken forcat ushtarake që rrahin disa fëmijë, gra, një kryetar bashkie dhe shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.417Z

Ish-kryeministri Berisha mesazh urimi Timoshenkos: Mori fund kalvari i torturave

TIRANE- Ish kryeministri Sali Berisha i ka dërguar një mesazh urimi Julia Tymoshenkos pas lirimit të kësaj të fundit nga burgu. Në mesazhin e urimit Berisha shkruan se mori fund kalvari i torturave, i persekutimit dhe burgosjes. MESAZHI I PLOTE"E nderuar zonja Tymo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama