Rezultate te kerkimit per termin: +Tosi

Total: 83
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.683Z

INVESTIMET ITALIANE DHE FLAVIO TOSI

Javes qe kaloi por edhe sot, Sali Berisha, me latinishten e tij, se italisht nuk mund ti thoshe, lincoi nje partneritet shume serioz italo-shqiptar, nje partneritet publik nepermjet Bashkise se Verones dhe bashkise se Tiranes. Ne fjalen e tij nuk kurseu as kryetarin e bashkise se Verones, shume te n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.464Z

Kadare: Fatos Arapi, i rndësishëm në letërsinë shqipe

Shkrimtari i madh Ismail Kadare ka shprehur trishtimin për ndarjen nga jeta të Fatos Arapit. “Pas ikjes së Dritëro Agollit, letërsia shqipe i ka gjithmonë e më të vështira humbjet e tjera, të dhimbshme si kjo e Fatos Arapit. Shkrimtar i rëndësishëm, me një jetë dhe krijimtari dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.144Z

Ndërmarrje publike për mbledhjen dhe riciklimin e mbetjeve në Tiranë

Marrëveshja  Veliaj: Koncept i ri për riciklimin dhe ndarjen e mbetjeve që në burim Më në fund Tirana do të ketë një sistem të ri menaxhimi dhe grumbullimi për mbetjet urbane. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka zgjedhur modelin e Bashkisë së Veronës, si shembulli më i suksess

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.674Z

Tirana dhe Verona nënshkruajnë marrëveshje për menaxhimin e mbetjeve

Bashkia e Tiranës ka lidhur një marrëveshje bashkëpunimi me Bashkinë e Veronës për krijimin e një ndërmarrje publike, e cila do të bëjë grumbullimin dhe menaxhimin e mbetjeve. Përmes kësaj marrëveshje të firmosur nga kryebashkiaku, Erion Veliaj dhe homologu tij, Flavio Tosi, Bashkia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.132Z

Veliaj: Ndërmarrje publike sipas modelit të mirë të Bashkisë së Veronësc

Bashkia e Tiranes ka lidhur një marrëveshje bashkëpunimi me Bashkinë e Veronës për krijimin e një ndërmarrje publike, e cila do të bëjë grumbullimin dhe menaxhimin e mbetjeve. Përmes kësaj marrëveshje të firmosur nga kryebashkiaku, Erion Veliaj dhe homologu tij, Flavio Tosi, Bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.069Z

Fatos Lubonja: Shkrimi më shpëtoi nga shkatërrimi në burg

Fatos Lubonja një nga emrat e njohur të mendimit shqip, ka qënë dje pjesë e takimeve Letërsia dhe Qyteti, organizuar nga dy gazetaret Alda Bardhyli dhe Beti Njuma. Qindra njerëz iu bashkuan këtij takimi, ku Lubonja ndryshe nga daljet e tij të tjera publike, u shfaq më I emocionuar. Pyetja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.517Z

Lista e Serbisë, edhe një shqiptar në skuadër

Përfaqësuesja e Serbisë, ka zbuluar listën për takimet me Shqipërinë dhe Portugalinë ku befasia është sulmuesi Miralem Sylejmani, i cili është ftuar për këto ndeshje. Sylejmani luan në në Young Boys të Zvicrës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama