Rezultate te kerkimit per termin: +Trafikimit

Total: 7310
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.092Z

Shqipëria kundër trafikimit të organeve

Shqipëria nënshkruan Konventën e Këshillit të Evropës kundër trafikimit të organeve njerëzore. Ditën e sotme u nënshkrua në Santiago të Spanjës, Konventa e Këshillit të Evropës kundër Trafikimit të Organeve Njerëzore, e para e këtij lloji dhe që nënkupton bashkëpunimin ndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.451Z

Zajmi: Sukses kundër trafikimit njerëzor

Projektetet per parandalimin e trafikimit te qenieve njerezore ne Shqiperi kane rezultuar te suksesshme. Zv.ministrja e Brendsheme, Iva Zajmi,vlerësoi bashkëpunimin me donatoret dhe shprehu vlerësime per qendrat e kujdesit ne rrethe. “Kane qene te fokusuar ne aktivitete te parandalim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.858Z

Lufta kundr trafikimit, prioritet i Prokuroris

Prokurorja e Prgjithshme, Ina Rama, u shpreh t premten, n Prezantimin e Strategjis Kombtare t Lufts kundr Trafikimit t Qenieve Njerzore se lufta kundr trafikimit t qenieve njerzore mbetet nj prioritet kryesor i organit t akuzs. N fjaln e saj kt veprimtari, kryeprokurorja Rama theksoi se "trafi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.271Z

Meta: Lesko, ambasadore nderi kunder trafikimit

Gjate nje takimi ne Ministrine e Puneve te Jashtme me perfaqesues te shoqerise civile, perfaqesues te trupit diplomatik dhe organizatave nderkombetare, si dhe ne pranine e ministrit te Brendshem, Lulzim Basha, zv/kryeministri dhe Ministri i Puneve te Jashtme, Ilir Meta vleresoi kontributin e Vera Le

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.984Z

Përmbyllet programi kundër trafikimit të qenieve njerëzore

Nga Express më 04 gusht 2011 në ora 21:15 Është përmbyllur programi kundër trafikimit në Kosovë. Në një konferencë, të mërkurën, është prezantuar puna dyvjeçare dhe të arriturat e USAID-it, në bashkëpunim me organizata të ndryshme joqeveritare, për të luftuar këtë dukuri.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.795Z

Marshim kunder trafikimit te qenieve njerezore

brbrNe kuader te muajit te ndergjegjesimit kunder trafikimit te qenieve njerezore Ministria e Brendshme organizoi ne Tirane nje marshim sensibilizues Gjate aktivitetit ne sheshin Nene Tereza perfaqesues nga Ministria e Brendshme Mireqenies Sociale dhe Arsimit si dhe organizata joqeveritare apeluan p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.010Z

Viktimat e trafikimit, me karta shëndeti falas

Të gjithë qytetarët të cilët kanë statusin e viktimës së trafikimit, nga dita e sotme janë të mirëpritur në qendrat shëndetësore për tu pajisur me karta shëndetësore falas. Lajmi bëhet me dije nga zv.ministria e Punëve të Brendshme, Elona Gjebrea, e cila drejtoi mëngjesin e t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama