Rezultate te kerkimit per termin: +Trajtimit

Total: 8240
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.995Z

RRGK reagon kundër trajtimit të deputetës Albulena Haxhiu

Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës ka dënuar trajtimin e deputetes së VV-së Albulena Haxhiu nga Policia e Kosovës. Sipas këtij grupi, duhet bërë hetim të menjëhershëm për rastin e Haxhiut. Reagimi i plotë i Rrjetit të Grupit të Grave: Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës dënon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.439Z

Futbollisti vdiq nga mungesa e trajtimit

Mediet indiane kanë raportuar të martën për vdekjen e një futbollisti në qytetin lindor të Jalpaigurit pas mungesës së trajtimit mjekësor, pas një përplasjeje me portierin kundërshtar në një ndeshje lokale. The Indian Express njoftoi se 27 vjeçari Mahesh Thapa vdiq pasi u refuzua të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.029Z

Qeveria rrit masen e trajtimit per paraplegjiket

Keshilli i Ministrave ka vendosur rritjen deri ne masen 60 per qind te trajtimit te invalideve, paraplegjikeve dhe tetraplegjikeve. Qeveria ka akorduar per paketen higjeno-sanitare te tyre shumen prej 160 mije leke, nga 120 mije qe ishte. Gjithashtu, ndaj tyre eshte bere edhe akordimi fal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.187Z

Infertiliteti bashkëshortor, mënyrat e trajtimit

Autori i Lajmit: RedaksiaInfertiliteti përcaktohet si pamundësia e arritjes së shtatzënisë pas një viti të marrëdhënieve seksuale të pambrojtura, si dhe pamundësia e bartjes së shtatzënisë deri në lindje të fëmijës së gjallë. Subfertiliteti është aftësia e ulët për të mbetu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.971Z

Impianti i trajtimit të ujrave në Kashar/Haxhinasto: Zhvillim i jashtëzakonshëm

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto inauguron fillimin e punimeve për ndërtimin e impiantit të trajtimit të ujrave të ndotura për Tiranën e Madhe, një projekt japonez ky me vlerën e 79 milion dollarë. Duke e konsideruar projektin një zhvillim i jashtëzakons

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.035Z

Impianti i trajtimit të ujrave në Kashar/ Haxhinasto: Zhvillim i jashtëzakonshëm

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto inauguron fillimin e punimeve për ndërtimin e impiantit të trajtimit të ujrave të ndotura për Tiranën e Madhe, një projekt japonez ky me vlerën e 79 milion dollarë. Duke e konsideruar projektin një zhvillim i jashtëzakons

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.286Z

Qendra Kombëtare e Trajtimit të Fëmijëve të Ngujuar

Autori i Lajmit: red.Qendra e vetme në vend, ku trajtohen fëmijët e prekur nga gjakmarrja, pritet të marrë statusin e Qendrës Kombëtare të Trajtimit të Fëmijëve të Ngujuar nga Ministria e Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, me propozim të Shërbimit Social Shtetëror

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama