Rezultate te kerkimit per termin: +Transportit +Rrugor

Total: 3122
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.977Z

Fier- Shoqëritë e transportit rrugor në grevë

    Vazhdon greva e shoqërive të transportit rrugor edhe në qytetin e Fierit. Kanë qenë 7 autobusa dhe 12 taksi 4+1 që janë nisur sot nga stacioni hekurudhor dhe kanë bllokuar qendrën e qytetit të Fierit. Ata protestojnë kundër konkurrencës së pandershme dhe kundër mjetev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.232Z

Kriteret për të marrë certifikatën e operatorit të transportit rrugor

Ministri i Transporteve ka nxjerrë udhëzimin për kushtet e pajisjes me certifikatë. Trajnimi, provimi dhe të gjitha tarifat që duhet të paguajë një individ i interesuar Operatorët e transportit rrugor për mallra dhe udhëtarë duhet të jenë të pajisur me certifikatën profesionale të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.026Z

Vidhet kasaforta e Drejtorisë së Transportit Rrugor

Vidhet kasaforta e Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugor, ndërkohë që policia ka nisur punën për identifikimin e autorëve. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm, ndërsa kasaforta është gjetur pak minuta më vonë, e hapur dhe e braktisur në një automjet me targa të huaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.246Z

Tirane, pranga zyrtareve te Transportit Rrugor

Policia e Tiranes ka arrestuar sot nje grup zyrtaresh te Drejtorise se Sherbimeve te Transportit Rrugor, nen akuzen e shperdorimit te detyres. Lajmin e bejne te ditur burime policore zyrtare, sipas te cilave te arrestuarit akuzohen per falsifikim te lejeve te transportit dhe atyre te dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.651Z

Licencat e transportit rrugor ndryshojne kriteret dhe pagesat

Kane ndryshuar serish rregullat dhe licencat per sherbimin e transportit rrugor ne Shqiperi. Qeveria ka realizuar disa ndryshime ne ligjin Per transportet rrugore te ndryshuar me sakte ne piken 5 te Vendimit te Keshillit te Ministrave Nr. 325 date 19.3.2008 Per miratimin e rregullave per pranimin n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.709Z

Korce mori ryshfet arrestohet punonjesi i Transportit Rrugor

Nje punonjes i Drejtorise Rajonale te Sherbimit te Transportit Rrugor ne Korce eshte vene ne pranga pasi ka marre 40 000 mije leke ryshfet. Nga burimeve zyrtare policore mesohet se Airton Hysenbegasi 48 vjec me detyre specialist ne Drejtorine e Transportit Rrugor eshte arrestuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.783Z

Ministri i Rames pezullon veprimtarinë e Drejtorisë së Transportit Rrugor

TIRANË- Një vendim i pazakontë është marrë sot nga ministri i ri i Transportit Damian Gjiknuri që sapo ka marrë detyrën e tij nga paraardhësi Sokol Dervishi. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri firmosi sot urdhrin për pezullimin e veprimtarisë së ushtrimit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama