Rezultate te kerkimit per termin: +Trashgimis +Kulturore

Total: 52
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.852Z

Ministri inspekton rrugën pranë Parkut Kombëtar të Butrintit

Dje, ministri i Kulturs, Ferdinand Xhaferraj, s bashku me prfaqsues t Drejtoris s Prgjithshme t Rrugve, drejtoreshn e “British Council”, prfaqsues nga UNESCO, prfaqsues t Fondacionit Butrinti, nnprefekti i Sarands, kryetari i Komuns Ksamil, Instituti i Monumenteve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Konservimi i integruar dhe zhvillimi i qndrueshm

Ministri i Kulturs, Rinis dhe Sportit, z. Valton Beqiri, mori pjes n konferencn me tem Konservimi i integruar dhe zhvillimi i qndrueshm, e cila u organizua nga organizata Trashgimia Kulturore pa kufij (CHwB) dhe u mbshtet nga organizata SIDA. N kt konferenc morn pjes edhe Ministri i Ambientit dhe Pl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.800Z

UNESCO u jep detyra ministrave të Kulturës

Nj strategji rajonale pr ruajtjen dhe promovimin e trashgimis kulturore. Kjo ka qen detyra q UNESCO iu ka vn ministrave t Kulturs s Evrops Juglindore, t cilt kan nnshkruar nj deklarat me projekte t prbashkta rajonale n fushn e trashgimin kulturore, e vendosur nn kujdestarin e UNE

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.169Z

Ushtarët e izoluar të monumenteve

Specialistët e monumenteve: Ushtarë të izoluar! T mbledhur n restorant “Saraji”, ish-godin e Institutit t Monumenteve, e quajtn veten “ushtar t izoluar” me z pak m t fort. Kjo mendohet si shoqri civile q dje patn iniciuar nj takim pr t “lshuar nj m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.472Z

Policë & politikë!

Ministri i Kulturës Ferdinand Xhaferraj Ministri i Kulturës, ka hedhur për diskutim platformën e re për ndryshimin e strukturës së trashëgimisë kombëtare Dje, ministri i Kulturs, Ferdinand Xhaferraj, ka hedhur pr diskutim t hapur publik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Prishtina merr në mbrojtje manastiret serbe

KFOR i dorzon kompetencat policis s Kosovs. Qytetart shprehen skeptik Siguria e Manastirit t Graanics, q ndodhet pak kilometra larg Prishtins, nga e hna ka kaluar n prgjegjsin e Shrbimit t Policis s Kosovs (SHPK). Pa ndonj ceremoni, forca paqeruajtse e KFOR-it i ka dorzuar kompetencat pr kt objekt t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.096Z

Perla Lunxhërie

Grupe dhe artist popullor nga gjith Shqipria, nga Greqia dhe Kosova jan ftuar dhe kan marr pjes n edicionin e par t veprimtaris kulturore “Divani lunxhiot” organizuar nga komuna e Lunxhris n rrethin e Gjirokastrs, shoqata kulturore-atdhetare “Lunxhria” me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama