Rezultate te kerkimit per termin: +Trazirat

Total: 3220
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.464Z

Vazhdojnë trazirat në Libi

Në Libi kanë vijuar trazirat. Protestuesit janë përleshur me forcat e sigurisë për kontrollin e Al Baidas , qytet në verilindje të Bengazit. Autoritetet shendetesore kanë bërë të ditur se 23 protestues kanë humbur jetën në d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.737Z

Vazhdojnë trazirat në Stokholm

Të rinj të zemëruar në Stokholm kanë djegur një restorant, më shumë se 30 makina dhe kanë plagosur tre policë. Trazirat kanë vazhduar për të katërtën natë me radhë dhe ato kanë shpërthyer pas disa të shtënave të policisë. Më 13 maj, policia ka qëlluar për vdekje një 69-vje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.345Z

Rriten tensionet nga trazirat

Rriten tensionet nga trazirat E hene 28 Janar 2013 1021 Egjipt Gjendje e jashtezakonshme ne disa qytetePresidenti egjiptian Muhamed Morsi ka shpallur gjendjen e jashtezakonshme per 30 dite ne tre qytete te vendit Ne qytetet Port Said Ismailia dhe Suez Jane vrare dhjetera njerez dhe plagosur qind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.334Z

Trazirat perfshijne edhe Mancesterin

Policia ka intervenuar me qene dhe pajisje te ndryshme. Nje perfaqesues policie tha se keto ishin trazirat me te renda ne Mancester ne 30 vitet e fundit. Keta jane kriminele theksoi ai. Kjo eshte dhune e pakuptimte dhe kriminalitet i nje permase te gjere qe nuk e kam pare kurre me pare tha nje o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.765Z

Trazirat politike kercenojne shendetin publik

Dhuna qe pasoi zgjedhjet ne Kenia dhe trazirat ne Gaza tregojne menyren sesi kriza politike mund te kercenoje shendetin publik, deklaroi dje, drejtoresha e Organizates Boterore te Shendetesise (OBSH). Margaret Chan, ndersa po i drejtohej bordit ekzekutiv te agjencise se Kombeve te Bashkuara, deklaro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.768Z

Ministri britanik fajëson sistemin penal për trazirat

Ministri britanik i Drejtësisë, Kenet Klark, tha se trazirat që përfshinë Anglinë muajin e kaluar, ishin rezultat i një “sistemi të thyer penal”. Ai tha se sistemi ka dështuar të rehabilitojë atë që e përshkroi si &ld

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.971Z

Trazirat ne Libi shqetesojne Mesdheun

Nderkohe qe ne disa vende te Lindjes se mesme dhe te Afrikes veriore vazhdojne trazirat 6 vende evropiane qe lagen nga deti Mesdhe i kane bere thirrje Bashkimit Evropian te marre masa speciale. Ministrat e brendshem te vendeve evropiane do te takohen sot ne Bruksel per te diskutuar si ti bejne ba

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama