Rezultate te kerkimit per termin: +Tregtaret

Total: 1154
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.541Z

Tregtaret ne proteste

brbrRreth 500 tregtare te tregut te fruta-perimeve ne Kashar jane ngritur ne proteste kunder qirase e ambienteve qe sipas tyre eshte rritur Tregtaret thone se keto tubime do te vijojne deri ne bllokim te superstrades Tirane-Durres br E kemi qirane nga 12 mije leke te vjetra deri 25 mije leke per met

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.655Z

Shalsi Bode mashton tregtaret

Ne nje koference per shtyp Eduard Shalsi deputet i PS reagoi ndaj akuzave te Ministrit te Financave Ridvan Bode ndaj kasave fiskale nje problem i ngritur dite me pare nga tregtaret. Shalsi deklaroi se bizneset jane vene prballe nje ceshtje e cila kerkon zgjidhje perpos fakit qe PS ne muajin korri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.500Z

Tirane tregtaret ne proteste

Tregtaret e Tregut Industrial paralajmerojne protesta masive mbeshtetur edhe nga tregtaret e rretheve per te refuzuar vendosjen e kasave. UPDATE Ata kane bllokuar serish rrugen kryesore prane tregut duke u konfrontuar dhe me policine te irrituar dhe nga vendosja e gjobave nga inspektoret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.766Z

Taksat, rebelohen tregtaret e Elbasanit

Rreth 250 tregtare kane protestuar dje para prefektures dhe bashkise se ketij qyteti, duke kundershtuar ne menyre te prere sistemin e ri te taksimit per kete vit. Shkak per rebelimin e tregtareve eshte bere taksa mbi biznesin e vogel, e shtuar gjate ketij viti me nje udhezim te Ministrise se Financa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.491Z

Tirane tregtaret kunder kasave

Dhjetra tregetare te tregut industrial prane Medresese ne kryeqytet protestuan kunder gjobave te vena nga inspektoret e tatimeve per mungese te kasave fiskale. Tregtaret thone se nuk do te pranojne tu instalohen kasat. Nuk ka kuptim qe te na vene kasa. Do protestojme kunder ketij vendimi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.833Z

Korce, tregtaret ne proteste

Perseriten ne Korce protesta kunder informalitetit. Pas tregtareve qe mbyllen dyqanet e tyre, ishin tregtaret e peshkut te cilet theone se duhet te mbyllen tregjet ilegale. Zyrtaret e bashkise pranojne pergjegjesite per moszgjidhjen e ketij problemi. Ata thone se eshte nderhyre disa here

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.352Z

Pogradec tregtaret ne proteste

brbrRreth 400 Tregtare te Pogradecit protestuan serish kete te shtune kunder ligjit te ri te procedurave tatimore Per me shume se nje ore bizneset kane ulur qepenat duke pezulluar punen Tregtaret thone se gjobat ne shuma te medha do t8217i detyrojne te mbyllin aktivitetin privat Tregtaret thane se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama