Rezultate te kerkimit per termin: +Tregu

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.358Z

Aksionet, tregu teresisht informal

Tregu i letrave me vlere te aksioneve vazhdon te mbetet ende i pazhvilluar dhe i kufizuar kryesisht ne tregun informal te aksioneve te kompanive te regjistruara prane Qendres se Regjistrimit te Aksioneve. Kryetare e Autoritetit te Mbikeqyrjes Financiare, Elizabeta Gjoni, beri te ditur te henen, ne K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.368Z

Luhatet tregu valutor i këmbimit, shkak tregu ndërkombëtar

Euro vazhdon të nënvlerësohet dita-ditës në tregun e brendshëm të këmbimit valutor. Sipas ekspertëve valutorë, arsyeja e vetme është ndikimi nga tregu ndërkombëtar. Në bursat ndërkombëtare, dollari po fiton pikë, ndërsa euro është duke humbur terren që pas lajmit të vrasjes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.121Z

Dija dhe tregu

Arlind Qori Në mendjen e shqiptarit të zakonshëm, përmendja e fjalës reformë shkakton mornica, pasi lidhet rëndom me flakjen nga puna, rritjen e çmimeve apo shkatërrimin e shërbimeve publike. Shqiptarët nuk janë antireformistë, por reformizmi i këtyre dekadave nuk ka pasur të bënte m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.879Z

Tregu i celular

• Tregu i telefonis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.576Z

Tregu shqiptar, ari pa burse

Ashtu si dhe valutat, edhe ari ne te gjithe boten shitet sipas cmimit qe ofron bursa ne tregjet nderkombetare. Ne Shqiperi, jo vetem qe nuk ka te tilla referenca, por per te njejtin karat ne dyqane te ndryshme ke cmime te ndryshme. Vete tregtaret pohojne se, situata eshte e tille per shkak se, burim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.589Z

Tregu mbi shinat e trenit

Tregu mbi shinat e trenit E diel 14 Prill 2013 1311 Tregu mbi shinat e trenit Tregu i improvizuar ne vendin e quajtur Kryqezimi i Cerrikut ne periferi te Elbasanit rrezikon seriozisht si jeten e tregtareve ambulante ashtu edhe te bleresve Sapo degjojne sirenen ato largohen nga shinat per tu r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.223Z

Nafta, tregu monopol

Flet kryetarja e Autoritetit të Konkurrencës, Milo: Tregu i naftës është i kufizuar dhe konkurrenca shtrembërohet. Masa për hapjen e konkurrencës Duket se çmimet e larta të shitjes së naftës në bursat ndërkombëtare nuk është faktori i vetëm i cili ndikon n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama