Rezultate te kerkimit per termin: +Treguesit

Total: 5926
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.510Z

Dollapi: OSSH përmirëson treguesit, probleme borxhi institucioneve

Në prag të privatizimit, Operatori i Sistemit të Shpërndarjes (OSSH) ka përmirësuar ndjeshëm treguesit, duke rritur dukshëm arkëtimeve, si familjare dhe private dhe nga ana tjetër duke ulur në nivel të kënaqshëm nivelin e humbjeve. I vetmi shqetësim që mbetet deri më tash për drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.108Z

Rënie e treguesit të shitjeve

 “Treguesi i fitimit për të njëjtën periudhë dhe për të njëjtin grup industrish vlerësohet në ulje të qartë krahësimisht vitit 2010 dhe mjaft të ndjeshëm krahësimisht viteve 2008-09”, thuhet në reagim. Konfindustria vlerëson se shkaqet kryesore të rënies së treguesit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.753Z

"U mohuan treguesit e FMN"

Nenkryetari i Grupit PS, Erjon Brace tha se qeveria mohoi treguesit e korrupsionit ne raportin e FMN-se. Reagimi nje dite pasi ministri Bode komentoi raportin. Brace, tha se pikerisht korrupsioni ne vendin tone ze vendin kyc ne kete raport. "Per te disaten here, kryeministri me shenjen e korrupsioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.128Z

Treguesit për internetin, Shqipëria humbet 15 vende në një vit

Raporti i Forumit Ekonomik Botëror Teknologjia e informacionit 2013 është publikimi i fundit që mes 144 vendeve mat treguesit që lidhen me internetin. Shqipërinë e rendit në vendin e 83-të, ndërsa një vit më parë  vendi ynë renditej i 68-ti. Vendi ynë ka humbur 15 ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.688Z

Beqaj: Ministria e Financave tëbëjë publike treguesit fiskalë

TIRANE- Situata ekonomike në vend ndohet në një pozitë të vështirë. Kështu eshtë shprehur në një konferencë për shtyp, nga selia e PS, deputeti i kësaj force politike, Ilir Beqaj, si dhe i ka kërkuar Ministrisë së Financave, të bëjë publike sa më parë treguesit fiskalë sipas b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.108Z

TemATV/ Treguesit fiskalë, Lera: Ja taksat që krijuan defiçitin 2 miliardë lekë

Drejtori i Poltikave Fiskale në Ministrinë e Financave, Niko Lera i ftuar në studion e Tema Tv ka analizuar treguesit fiskalë të 7 mujorit, të cilat kanë një deficit prej 2.2 miliardë. Lera sqaron se ky deficit nuk është shqetësues dhe ka argumentuar se ai është krjiuar nga mosrealz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.988Z

Shqipëria, përmirësohen treguesit ekonomikë

16/04/2010 Raporti Qeveria shqiptare ka përmirësuar klimën për biznesin dhe se treguesit ekonomik janë pozitivë. Ky vlerësim është dhënë dje nga Drejtori i USAID-it në Shqipëri, Xhozef Uilliams, gjatë prezantimit të raportit të ACIT, “Tregtia e Jashtme e Shqipërisë në 2009”.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama