Rezultate te kerkimit per termin: +Treva

Total: 719
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.636Z

Shënohet 15 vjetori i dëbimit nga treva e Syrinikës

Është mbajtur aktiviteti përkujtimorë për 15 vjetorin e largimit të të gjithë banorëve shqiptarë nga Treva e Syrinikës dhe në përkujtim të Dëshmorëve dhe Martirëve të Lirisë. Qindra banorë bën&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.863Z

Tropojë, poetë nga treva shqiptare në konkursin e poezisë

TROPOJË- 27 poetë, nga treva të ndryshme të Shqipërisë, Kosovës dhe vendeve të tjera ku jetojnë shqiptarët, u mblodhën mbrëmë në mjediset e shkollës së re 9 vjeçare “Ali Podrimja”, të qytetit t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.314Z

Coppola: Do të doja të takoja dikë nga këto treva, pse jo Pirron e Epirit

SHKRUAN: Ilda Lumani 01-09-2011 13:36I veshur me ngjyra të lehta me një kapele bezhë, Francis Ford Coppola ka zbritur nga limuzina përpara teatrit “Aleksandër Moisiu” në Durrës. Ndërsa ka parë turmën, që e priste, artdashës, kineastë dhe median, me një përshëndetje fisnike, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.153Z

Oda Dibrane Folklor nga 11 treva shqiptare

11 grupe folklorike nga brenda dhe jashtë vendit morën pjesë në Festivalin mbarëkombëtar, “Oda Dibrane” të zhvilluar në qytetin e Peshkopisë. Kosova, shqiptarët e Maqedonisë dhe trevat e tjera u përfaqësuan me motive të njohura të këngës dhe valles popullore. Vallja lunx

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.009Z

Milo: Veriu pa investime

Kukës- Kryetari i Partisë Demokracia Sociale Paskal Milo, gjatë turit të tij elektoral u ndal në qytetin e Kukësit ku u takua me anëtarë dhe simpatizantë të Demokracisë Sociale. “Ju ftoj të votoni për Demokracinë Sociale si një nga segmente më përfaqësuese të këtij koalicioni,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.805Z

Video e shqiptareve ne Novi Pazar ne vitin 1904

pNje video e publikuar ne YouTube tregon pamjet e shqiptareve ne Novi Pazar para 109 vjeteve Ne kete video sqarohet se ky incizim eshte i vitit 1904 dhe eshte i ruajtur ne arkivat e televizionit te Serbisep pShqiptaret e Novi Pazarit Pazarit te Ri nje Incizim Autentik i vitit 1904 i ruajtur qysh mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.697Z

Ndalohet libri shqip ne Qafe-Thane

Ashtu si edhe vitet e tjera librat e shtepive botuese nga Shqiperia qe duhej te jene pjesemarrese ne Panairin e Librit Shqip ne Tetove jane bllokuar ne kufirin e Maqedonise ne vendkalimin e Qafe-Thanes nga autoritetet kufitare te Maqedonise raporton agjencite e lajmeve te Kosoves. Botuesit jane ndal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama