Rezultate te kerkimit per termin: +Tribunal

Total: 223
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.855Z

Tribunal edhe për Serbinë

Edhe Lëvizja "Vetëvendosje" do të votojë kundër kësaj Gjykate, e cila do të merret me krimet që dyshohet se janë kryer nga krerët e lartë të UÇK-së. Deputeti i kësaj partie, Rexhep Selimi, i cili ka qenë njëri nga komandantët e luftës së UÇK-së ka shpjeguar edhe arsyet se pse 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.013Z

Kush po kerkon Tribunal kunder UK-se

Transmetuar me 20042014 - 2338 Perpjekja per te tejzgjatur mandatin e EULEX-it nepermjet vendosjes se Tribunalit te propozuar eshte nje sulm i drejtperdrejte kunder sovranitetit ligjor te Kosoves nga nje pjese e Bashkesise Nderkombetare qe Pavaresia e Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.954Z

Mos ndikoni në Tribunal

Në prag të vendimit për Ramush Haradinajn, Beogradi po kërkon nga Tribunali i Hagës dënimin e tij. Këto veprime në Prishtinë po shihen si tendencë për të ndikuar politikisht në vendimet e gjykatës. Presidenca, Qeveria dhe partitë politike presin që Haga të mos bie nën ndikimin serb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.880Z

Mlladic: Haga, gjykatë satanike

BOSNJE-Ish-gjenerali i ushtrisë serbe të Bosnjës, Ratko Mlladic e ka cilësuar Tribunalin për Krime Lufte në ish-Jugosllavi si “gjykatë satanike”. Deklaratën e ka bërë sot kur ka dhënë dëshminë si dëshmirtar mbrojt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.881Z

Ish-gjenerali serb, Mlladiç: Haga, gjykatë satanike

BOSNJE - Ish-gjenerali i ushtrisë serbe të Bosnjës, Ratko Mlladiç e ka cilësuar Tribunalin për Krime Lufte në ish-Jugosllavi si “gjykatë satanike”. Deklaratën e ka bërë sot kur ka dhënë dëshminë si dëshmirt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.240Z

AI: Padi për dyshime për vëzhgime

Organizata Amensty International thotë se e ka kompletuar një padi në një tribunal britanik, duke argumentuar se mund të ketë qenë në shënjestër të vëzhgimit nga agjencitë e spiunimit. Nëpërmjet një deklarate të so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.794Z

Kurti: Thaçit, ia kanë zënë bishtin me derë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nderoi të premten dëshmorët e komunës së Prishtinës. Ai tha se dëshmorët janë dëshmi e sakrificës dhe e vetëmohimit, kontributit e luftës, rezistencës e kryengritjes tonë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama