Rezultate te kerkimit per termin: +Tripoli

Total: 1426
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.555Z

Tripoli, sulmohen ambasadat italiane dhe britanike

Ambasada italiane dhe ajo britanike në kryeqytetin libian, Tripoli, janë sulmuar në incidente që besohet se u ndërmorrën në hakmarrje ndaj goditjes së NATO-s, që thuhet se la të vrarë një nga djemtë e Moamar Gadafit dhe 3 nga nipat e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.260Z

Konfuzion nga Tripoli

Teksa ishte thënë më parë se ishte arrestuar i diktatorit Muamar Kadaf, Seif Al-Islam, i rishfaq mbrëmë në mediat ndërkombëtare nga një hotel në Tripoli, duke deklaruar se babai i tij ishte gjallë dhe ishte ende në kryeqytetin libian.  "Jam këtu për të përgënjeshtruar", u dekl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.366Z

NATO: Tripoli është në duart e kryengritësve

Zyrtarët e NATO-s kanë deklaruar se kryeqytetit i Libisë, Tripoli, është në duart e forcave kryengritëse, pavarësisht raporteve që vijnë nga qyteti. Zëdhënësi i NATO-s, koloneli Roland Lavoie, tha sot në një intervistë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.218Z

Evakuohet ambasada ruse ne Tripoli

Diplomatët rusë dhe familjet e tyre në Libi janë evakuar pas sulmit me bombë në Ambasadën e Rusisë në Tripoli. Ministria e Jashtme njoftoi se punonjësit e ambasadës dhe familjet e tyre kaluan kufirin për në Tunizi të enjten, nj&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.512Z

Tripoli tension pas dhunes sektare

Trupa ushtarake patrullojnë rrugët e qytetit verior të Tripolit në Liban, pas dhunës sektare, pasojë e luftës civile në Sirinë fqinje, që mori katër jetë njerëzish. Konflikti pertej kufirit kalon keshtu edhe nje here ne L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.246Z

Tripoli, kryengritësit: Ndaluam djemtë e Gadafit

Rebelët libianë janë futur në Sheshin e Gjelbër në qendër të Tripolit pasi kaluan mbrojtjen e jashtme të qytetit dhe njoftuan se kanë ndaluar dy djemtë e udhëheqësit Moammar Gadafi, përshi kandidatin për fronin Seif al-Islam. Trupat rebele që vinin nga perëndimi u ndeshën me re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.546Z

Libi rebelet transferojne qendren ne Tripoli

Komiteti Kombëtar i Tranzicionit në Libi, ashtu sic edhe kishte paralajmëruar më 2 ditë më parë, njoftoi kalimin e zyrave në Tripoli. Komiteti ushtronte funksionet dhe shpërndante direktivat nga qyteti lindor, Bengazi prej muajsh. “N

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama