Rezultate te kerkimit per termin: +Trojs

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.722Z

Info/Tirana kulturore

“Nostalgjia e kinemas”, filmat q pam n diktatur deri n datn 18 qershor n sallat e kinemas “Imperial” pran qendrs tregtare “Kristal” n Tiran do t jen shfaqur 45 filma, prodhime t kinematografis botrore, pjes e fondit filmik t Arkivit Qendror Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.338Z

Nj porosi e kohs

Sigurisht, edhe episodit s apolitikve pro-helen do i vij The end-i. Si duket misionart e t lapalangjozuarve akoma nuk kan arritur ta kuptojn dot se: Shqiptari sha pul t ngordhur dhe se shum shpejt i zbulon konspiracionet qllimkqija. Sado q shpesh kemi qen e jemi - tolerant ndaj deprtimit t t huajve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

Ledhatimi i ariut

Data 10 dhjetor shnoi fundin e negociatave shtes pr statusin e Kosovs, po edhe fillimin e nj koordinimi m serioz t qndrimit t shteteve t Bashkimit Europian pr t ardhmen e saj. sht e vrteta, negociatat shtes edhe jan organizuar pr t bler koh pikrisht Bashkimi Europian, sepse pas dorzimit t planit t M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Angelus Novus prfaqson Shqiprin

mimi letrar pr romanin m t mir t Ballkanit pr v.2008 - Shqiprin do ta prfaqsoj shkrimtari Bashkim Shehu me romanin e tij Angelus Novus - Fituesi pr romanin m t mir t Ballkanit do t shpallet n Shkup, m datn 5 tetor 2008. Shpallja e fituesit pr romanin m t mir ballkanik pr vitin 2008 do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

Afr jemi, sa larg nuk e dim

Bisedimet shtes prej 120 ditve t udhhequra nga Treshja ndrkombtare Wizner-Ischinger-Harchenko prfunduan me dorzimin e Raportit t tyre tek Sekretari i Prgjithshm i OKB-s, Ban ki-Moon. Ky Raport pritet q m 19 dhjetor t diskutohet nga shtetet antare t KS-s t OKB-s, por nuk do t hidhet pr miratim n KS t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.922Z

Nga Bjeshkët e Nemuna te mermerët e Akropolit

Nuk sht as udhtim eksplorues as turistik, por udhtim me poezin e Marash Mhillit n nj prmbledhje t re, “Fjala thrret fjaln”, dal n qarkullim ditt e fundit. E mora n dor me sigurin se n t do t gjeja poezi t arrir, t vrtet, ngase autori ka nj jet t pandar nga fjala artis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.921Z

Çifti në garë

Nga Artan Mullaj Krert e LSI- s shprthejn optimizmin në tribuna dhe ekrane bashkë me ndjeksit e tyre n fushatn e zgjedhjeve vendore dhe mir bjn. Pr m shum q as ata, as vet kreu i tyre, nuk e dinë dhe nuk mund ta dinë se çdo të ndodhë me forcën politike q prfaqsojn dhe me koalicionin n pusht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama