Rezultate te kerkimit per termin: +Tunizi

Total: 1503
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.176Z

Pacolli në Tunizi për njohje

Zyre e zëvendëskryeministrit të Kosovës Behgjet Pacolli ka njoftuar nëpërmjet një komunikate për shtyp se Pacolli ka udhëtuar në Tunizi për të diskutuar fillimin e marrëdhënieve diplomatike me këtë shtet. “Në kuadër të angazhimit diplomatik për sjelljen e njohjeve të reja p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.698Z

Tunizi Ganuci rikthehet ne atdhe

Është rikthyer në Tunizi Rashid Ganuçi, kreu i “Ennahda” (partia islamike tuniziane), i cili ndodhej në azil politik prej më shumë se 20 vitesh. Më shumë se 1 mijë persona i kanë dhënë mirëseardhjen Ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.239Z

Qindra të arrestuar në Tunizi

Rreth 200 persona janë arrestuar në Tunizi pas protestave të fundjavës, që përfunduan me përleshje në rrugë. Të arrestuarit përballen me akuzat ër dhunë ndaj policëve, vjedhje dhe vandalizëm. Protestuesit kërkonin larg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.322Z

Tunizi, protesta anti-qeveritare

Forcat e sigurisë në Tunizi kanë përdorur gazin lotsjellës dhe shkopinjtë prej gome për të shpërndarë protestuesit, të cilët kërkonin shkarkimin e qeverisë për shkak të dështimit në përndjekjen e mbës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.096Z

Islamistët shpallen fitoren në Tunizi

Islamistët e moderuar në Tunizi kanë shpallur se janë fitues të zgjedhjeve në vend dhe njëkohësisht deklaruan se do të respektojnë të drejtat e grave dhe të pakicave. Të gjithë tunizianët do të trajtohen njëjtë, pavarësisht besimit fetar, gjinisë, apo prejardhjes sociale, sigurua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.075Z

Britanikët këshillohen të mos udhëtojnë në Tunizi

Institucionet e Britanisë së Madhe u kanë bërë thirrje të gjithë shtetasve britanikë që janë duke pushuar në Tunizi të largohen nga aty me arsyetimin se sulmet e tjera terroriste janë shumë të mundshme. Ky paralajmërim vije pas vrasjes së 30 britanikëve që ishin në mesin e 38 tu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.861Z

Paqartesi pas balotazhit presidencial ne Tunizi

0 brbr brbr88-vjecari Bexhi Esebsi deklaroi fitoren e tij te paster ne raundin e balotazhit presidencial ne Tunizi Por rezultati eshte kontestuar nga kreu i shtetit ne detyre Monsef Marzuki Te henen ne nje qytet jugor te vendit jane raportuar perleshje te ashpra me policine nga disa mijera te rinj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama