Rezultate te kerkimit per termin: +Turqia +Rusia +Ukraina

Total: 259
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.518Z

Rusia nis furnizimin me gaz, Ukraina e pengon

Autori i Lajmit: red.Konsumatorët evropianë janë në pritje të sasive të para të gazit rus, që dje në mëngjes u lëshua nga Rusia përmes Ukrainës për herë të parë pas një ndërprerjeje njëjavore. Furnizimet e gazit rus kanë rifilluar pak pas orës 08.00 të mëngjesit të së mart

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.728Z

Ukraina: Rusia po saboton furnizimin e Evropës me gaz

Të dielën, Ukraina akuzoi zyrtarisht Rusinë se me dashje po pakëson sasitë e gazit drejt konsumatorëve evropianë, në një kohë që këta po përballen me temperatura tepër të ulëta. Polonia, Hungaria, Rumania, Bullgaria dhe Turqia kanë raportuar ulje të ndjeshme të sasive të furnizim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.155Z

UKRAINA, PËRPLASJA E RE PERËNDIM LINDJE

Klajd Karameta Kur do të bëhet Ukraina shtet anëtar i EU? Pas Turqisë! Po Turqia? Asnjëherë! Kjo është një shaka që e dëgjon shpesh në Ukrainë në lidhje me perspektivën e këtij vendi për tu bërë anëtar i Bashkimit Europian. Ukraina është një nga vendet ku mund ti kërkojmë or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.270Z

Shqipëria mbahet me grurë nga Rusia

Tiranë - Pjesa më e madhe e grurit të importuar vjen nga Rusia. Nga të dhënat që prej vitit 2001, e këtej, bëhet me dije se sasia më e madhe grurit të importuar përfshirë edhe thekërin, ka ndodhur në vitin 2004, ku janë importuar 354 617 ton. Vlera më e lartë në lek për importin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.805Z

Gazi natyror, Rusia pas një jave hap rubinetat

Moskë - Konsumatorët evropianë janë në pritje të sasive të para të gazit rus, që sot në mëngjes filloi të transportohet përmes Ukrainës, pas ndërprerjes njëjavore. Furnizimet e gazit rus kanë rifilluar pak pas orës 08.00 sipas kohës së mesme evropiane. Dispeçeri kryesor i i Gazp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.946Z

Gaz, pavarësisht nga Rusia

Nga Andreas Meyer-Feist Së shpejti në Evropë nuk pritet të ketë më banesa pa ngrohje, meqenëse Rusia dhe Ukraina kanë mosmarrëveshje me njëra-tjetrën. BE duhet të bëhet e pavarur prej furnizimeve me gaz prej Rusisë. Këtë dëshirojnë të paktën vendet që u prekën më thellë prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.355Z

Rusia i mbyll rubinetin e gazit Evropës

Rusia ka bërë dje një ndër prerje të befasishme e drastike të gazit që vjen në Evropën Perëndimore përmes Ukrainës. Shkaku i saj është debati i ashpërsuar mes Moskës dhe Kievit, në lidhje me mospagesat e ukrainasve ndaj sasive të gazit të marra kohë më parë. Kjo ndërprerje e b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama