Rezultate te kerkimit per termin: +Turqis

Total: 3325
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Duraku drejt Turqis

Trajneri kosovar, Faredin Duraku ka gjasa t mdha q karriern e tij si trajner ta vazhdoj n futbollin e Turqis. Duraku q nga vera sht pa pun, kur u nda me Kosovn e Vushtrris. Por, ky pushim i gjat mund ti shpaguhet trajnerit mitrovicas, sepse ai tani sht n bisedime me tri skuadra turke. Duraku ka g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.534Z

SHBA, Turqisë: Ndrysho drejtimin

Çfarëdo arritjesh që të ketë pasur gjatë dekadës së fundit kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, po shkatërron demokracinë e pasigurt të vendit të tij. Sipas saj, ky është problem i thellë për turqit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.038Z

Egjipt: U dëbua ambasadori i Turqisë

Egjipti e ka dëbuar ambasadorin e Turqisë dhe ka paralajmrëuar uljen e nivelit të marrëdhënieve diplomatike me Ankaranë. Ministria e jashtme e Egjiptit sot ka njoftuar se të dërguarin e Turqisë e ka shpallur person të padëshiruar, meqë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.342Z

Sulltani i Turqisë

Triumfin e tij në zgjedhjet presidenciale në Turqi, Rexhep Tayyip Erdogan, e ka quajtur “trofe të natës për demokraci”. Kjo është një mënyrë për t’i përshkruar gjërat. Por, ajo tjetra është se Erdogan po e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.494Z

Ismail Kahraman zgjidhet kryetar i Parlamentit të Turqisë

Deputeti i AK Partisë në qytetin Stamboll është zgjedhur Kryetar i Parlamentit Kombëtar të Turqisë në raundin e tretë me 316 vota, raporton Anadolu Agency (AA). Në votimet për Kryetar të Parlamentit Kombëtar të Turqisë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Irani thirrje Turqis: Mos marshoni n Irak

Irani i bri thirrje Turqis q t heq dor nga marshimi i trupave n Irakun verior. Gjat nj takimi me Ministrin e Jashtm turk Ali Babaxhan, Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad krkoi nga qeveria e Ankaras q t zhvilloj negociata pr zgjidhjen e konfliktit me Partin Puntore Kurde. Ahmadinexhadi krkoi dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.849Z

Erdogan: Davutoglu, kryeministri i ri i Turqisë

TURQI-Partia udhëheqëse e Turqisë,  ka zgjedhur ministrin aktual të jashtëm, Ahmet Davutoglu, si kryeministrin e ri të vendit. Davutoglu e ka zëvendësuar Erdoganin në të dy pozitat, pasi ai është zgjedhur president i Turqisë, nd&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama