Rezultate te kerkimit per termin: +Tyre

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.835Z

Bashkimi, sipas tyre

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, të shtunën janë shpallur qytetarë nderi të Ulqinit, për rolin e tyre në promovimin e paqes dhe dialogut midis popujve të Ballkanit. Mesazhi i tyre ishte se lufta ka përfunduar dhe bota shqiptare ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.334Z

Gratë dhe sfidat e tyre

Duke udhëtuar nëpër botë me rolin tim të ri, çdoherë do t’i mbaj mend gratë të cilat veç i takova në çdo kontinent – gratë të cilat i përballuan të gjitha sfidat për të ndryshuar ligjet që të mund të kenë pronën e tyre, të kenë të drejta në martesë, të shkollohen,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.412Z

Zëvendësministrat dorëzojnë zyrat e tyre

Ministrat që nuk janë rikonfirmuar më si pjesë e kabinetit qeveris nga Kryeministri Berisha tashmë kanë filluar të lënë zyrat e tyre, duke marrë me vete sendet personale, duke i lënë të lirë zyrën ministrit pasardhës. Kjo gjë pothuajse nga ndodhur në të gjitha ministritë, duke p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.859Z

Lojëra të tyre politike

Nënkryetarja e LDK’së, Nekibe Kelmendi, konsideron se hyrja e Bujar Bukoshit dhe e Lutfi Hazirit në Qeveri është lojë. Në një bisedë për Express, Ministrja e shkarkuar e Drejtësisë nuk dëshiron të përmendë Fatmir Sejdiun si pjesë të ndryshimeve në Qeveri, derisa drejton shigjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.582Z

Macet: Kujdestarët, të çmendur pas tyre

Gazeta ShqipJeni nga ata persona që çmenden pas kafshëve shtëpiake? Një në dhjetë persona preferojnë më shumë të përqafohen me kafshët sesa me partnerët e tyre, ndërsa gjysma e pronarëve bisedojnë me miqtë e tyre shtëpiakë Ndërkohë që macet e mëdha konsiderohen si mbret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.007Z

Peng i historise se tyre

Popujt e vegjël kanë histori të ngatërruar, sepse o atë e kanë përplot glorifikime të pamatura e të arnuar nga tërësi që përputhen me historitë e popujve të tjerë, o e kanë të diskutueshme, për shkak se zaptuesit e mëdhenj, pa i pyetur, kanë përvetësuar edhe pjesë nga e kalua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.353Z

Punë e tyre

Udhëheqësit kosovarë po vazhdojnë ta nxjerrin Gardën pas vizitave që po bëjnë jashtë. Edhe pse ceremoni të tilla zakonisht organizohen kur vijnë burrështetas të huaj, institucionet e vendit thonë se parakalimi i liderëve përkrah ushtarëve në tepihun e kuq nuk përbën gabim. Zëven

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama