Rezultate te kerkimit per termin: +Uashington

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.907Z

Uashington, legalizohet marihuana

Në Uashington DC hyri në fuqi ligji që legalizon marihuanën. Ligji i lejon të rriturit mbi 21 vjeç të posedojnë privatisht dhe të pinë deri në 200 gramë marihuanë dhe të rrisin sasi të vogla të bimës. Blerja, shitja dhe pirja në publik janë ende të paligjshme. Kryeqyteti amerika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.709Z

Rama, vizitë në Uashington?

Share Pas Lulzim Bashës, duket se edhe kreu i PS-së, Edi Rama, do të vizitojë Uashingtonin ditët e ardhshme. Kjo gjë u pohua pas takimit me Ramën nga ana e ambasadorit amerikan, Aleksandër Arvizu, por nuk është ende zyrtare. “Gjithashtu folëm edhe për një �

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.252Z

Kreret kosovare ne Uashington

Presidenti, Fatmir Sejdiu, kryeministri, Hashim Thaçi dhe Ministri i Jashtem, Skender Hyseni, do te takohen sot ne Uashington me zevendes presidentin e Shteteve te Bashkuara te Amerikes, Xhozef Bajden dhe me Sekretaren e Shtetit, Hilari Klinton. Lideret kosovare do te zhvillojne takime ne Uashingto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.043Z

Pavarësia festohet edhe në Uashington

Uashington - Ambasada e Kosovës në Shtetet e Bashkuara organizoi mbrëmë një pritje me rastin e përvjetorit të pavarësisë dhe vizitës së udhëheqësve më të lartë të Kosovës në Uashington. Pritja u zhvillua në një sallat e hotelit "The Embassy Suites", ku morën pjesë qindra shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.455Z

Berisha ne prill ne Uashington

Disa muaj pas qendrimit 1-javor në Nju Jork, ku merr pjesë zakonisht në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, kryeministri Sali Berisha do të vizitojë sërish Shtetet e Bashkuara. Këtë herë ai do të jetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.593Z

Klinton fton Haxhinaston ne Uashington

Sekretarja amerikane e shtetit ka ftuar per nje vizite ne Uashington ministrin e jashtem shqiptar Edmond Haxhinasto. Darka transatlantike e zhvilluar dje nga sekretarja e Shtetit e SHBA-se Hillary Clinton ne Nju Jork ka sjelle me vete edhe konfirmimin per nje vizite zyrtare te ministrit shqiptar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.506Z

Clinton fton Haxhinaston ne Uashington

Ftesa e munguar ne Uashington per Ilir Meten duket se do te jepet per pasuesin e tij ne kete detyre Edmond Haxhinasto. Darka transatlantike e zhvilluar dje nga sekretarja e Shtetit e SHBA-se Hillary Clinton ne Nju Jork ka sjelle me vete edhe konfirmimin per nje vizite zyrtare te ministri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama