Rezultate te kerkimit per termin: +Uashingtonit +Pew +Research

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.188Z

Bota ka më shumë besim te Putin sesa te Trump

Bota ka më shumë besim te Vladimir Putin, sesa te Donald Trump. Udhëheqësi i Kremlinit tejkalon me 5 pikë përqindjeje kreun e Shtëpisë së Bardhë sa i përket besueshmërisë, në një sondazh të realizuar nga Pew Research Center. Sipas të dhënave të sondazhit, nëse mes amerikanëve mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.364Z

Pse feja islame dhe Perndimi nuk jan kontradikt

Sipas nj studimi t institutit t Uashingtonit Pew Research Center numri i myslimanve n Europ do t rritet. Megjithat kjo nuk sht arsye pr t ndjellë fantazmn e islamizimit t Perndimit, mendon Loay Mudhoon.   Nga Loay Mudhoon Numri i myslimanve n Europ do t rritet dukshm dhe Europa do t bhet m my

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.020Z

Sfidat e kancelares Merkel

Nga Gjergji Kajana Ekziston një siguri jetëgjatë në politikën ndërkombëtare të 12 viteve të fundit: kancelarja gjermane Anxhela Merkel, fituese për herë të katërt e zgjedhjeve parlamentare para tre ditësh. Për të marrë besimin e Bundestagut për qeverinë e saj të re Merkel do të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama