Rezultate te kerkimit per termin: +Udhtarve

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.106Z

Hapet terminali i ri i trageteve, lehtësohet kalimi i udhëtarëve

U hap mbrm n Durrs terminali i trageteve q do t lehtsoj kalimin e automjeteve t udhtarve. Marrveshja e arritur mes Autoritetit Portual t Durrsit dhe firms ndrtuese synon t lehtsoj prpunimin ditor t mijra udhtarve dhe qindra automjeteve q lvizin veanrisht gjat sezonit veror me tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

Hapet terminali i ri i trageteve në Durrës

Marrëveshja e autoritetit portual me firmën ndërtuese lehtëson lëvizjen e mijëra udhëtarëve dhe automjeteve në stinën e verës Dje n mbrmje, nj pjes e madhe e udhtarve q mbrrijn ose largohen me tragete nga porti detar i Durrsit, do t shfrytzojn pr her t par vendkalimet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.726Z

Porti i Durrësit, sportele të reja për fluksin

Porti i Durrsit, i konsideruar si nyja m e rndsishme pr lvizjen e udhtarve, s shpejti pritet t jet gati pr t pritur fluksin e madh t shtetasve, t cilt futen n vendin ton. Pr t prballuar fluksin e pasagjerve, i cili pritet t nis s shpejti, jan marr masa pr eljen e sporteleve shtes, si pr pasagjert as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.721Z

Porti Durrës, rifillon linja e trageteve Ankona-Durrës

Nisja e sezonit turistik e kat domosdoshme rivnien n pun t trageteve n linjn Ankona-Durrs dhe anasjelltas. E ndrprer 2 muaj m par pr shkak t numrit t pakt t udhtarve, srish tragetet ndryshuan kurs dhe rinisn punn n linjn e vjetr 18-vjeare. Burime nga porti i Durrsit bjn t ditur p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.873Z

Numër rekord ushëtarësh në Portin e Durrësit

Fluksi i udhtarve q kthehen n vendet e tyre t puns n Itali, apo n shtete t tjera ka arritur kulmin gjat ditve t fundit n Portin e Durrsit. Fluksi ka ardhur dhe si pasoj e pezullimit t fluturimeve n aeroporte pr shkak t res vullkanike. Mbi 3 mij persona si dhe 1 mij 500 automjete kan hyr dhe dal nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.271Z

Kapshticë, normalizohet fluksi i emigrantëve

Pika e kalimit kufitar t Kapshtics ka prballuar nj fluks t gjer hyrjesh dhe daljesh t udhtarve, ku pjesa m e madhe jan emigrant shqiptar q punojn n Greqi. Drejtuesit e piks s kalimit kufitar t Kapshtics kan marr t gjitha masat pr t eliminuar pritjen para sporteleve pr marrjen e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.431Z

Rritet numri i lejeve bilaterale t transportit t mallrave Shqipri - Itali

N datat 5 dhe 6 Shkurt u zhvillua n Tiran mbledhja e Komisionit t Prbashkt Italo-Shqiptar, i prbr nga prfaqsues t MPPTT-s dhe Ministris s Transportit t Italis mbi transportin ndrkombtar rrugor t mallrave dhe udhtarve. N prfundim t negociatave dy ditore, mbshtetur n t dhnat dhe statistikat mbi tra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama