Rezultate te kerkimit per termin: +Udhrrfyesit

Total: 60
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Vendimi, Meta: Hap pozitiv drejt anëtarësimit në BE

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, e konsideroi dje nj hap pozitiv drejt antarsimit t plot n BE, vendimin e Komisionit Evropian pr heqjen e vizave pr shqiptart. Z. Meta prshndeti dje miratimin nga Komisioni Evropian t propozimit legjislativ lidhur me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.827Z

Heqja e vizave, PE: Shqipëria, arritje madhore

Përmbushja e kritereve, delegacioni i PE-së, i impresionuar Parlamenti Evropian konstaton se Shqipria kaprogres t jashtzakonshm n drejtim t kritereve t udhrrfyesit, ndaj BE-ja sht e gatshme q t heq vizat pr shqiptart. Kjo gj iu b dje e ditur Kryeministrit t vendit, Sali Berisha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.763Z

Basha: Kriteret e BE për vizat janë përmbushur

Ministri i Brendshm Lulzim Basha ka dhn garanci t plot se qeveria shqiptare sht n pritje t nj prgjigje pozitive lidhur me propozimin paraprak t Komisionit Europian q ka t bj me prmbushjen e kritereve t udhrrfyesit t liberalizimit t vizave me BE. Gjat seancs dgjimore n Komisionin e Siguris, ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.408Z

Kriteret, Meta takon Fule: Shqipëria, progres të shkëlqyer

Nj vlersim i mir, i cili evidenton progresin e shklqyer q Shqipria kan prmbushjen e kritereve t Udhrrfyesit. Kt i pohoi dje gjat vizits s tij n Bruksel, zv.kryeministrit dhe ministrit t Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, prmes nj takimi t veant n Bruksel, Komisioneri pr Zgjerim dhe P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.614Z

MPJ: Brenda qershorit plotësohen detyrimet për liberalizimin e vizave Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.

Qeveria shqiptare mbetet e angazhuar q brenda muajit qershor, t prmbush tre nnshtjet e lna n ngarkim nga Komisioni Europian n kuadr t liberalizimit t vizave. Deklarata u b nga Sekretari i Prgjithshm i Ministris s Jashtme Gazmend Turdiu, gjat nj konference pr shtyp, teksa vlersoi propozimin e Bruksel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.317Z

Shqipëria kalon testin, Fyle: Në shtator propozimi për heqjen e vizave Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/playe

Prmbushja e angazhimeve t udhrrfyesit nga qeveria shqiptare dhe raporti pozitiv i ekspertve t Bashkimit Europian q vizituan Tirann gjat ktij muaji, cilsohen nga Brukseli si hapa mjaft inkurajues n procesin e liberalizimit t vizave. Komisioneri pr Zgjerimin, Stefan Fyle thot n nj intervist pr Televi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.578Z

Berisha: Kemi plotësuar në tërësi detyrimet për vizat

Kryeministri krkoi angazhim maksimal n njohjen e ekspertve europiane me prmbushjen e detyrimeve t udhrrfyesit pr liberalizimin e vizave. N kt pik progresi sht i madh duke shnuar sikundr tha kryetari i qeveris, prmbushjen n trsi t angazhimeve q garantojn lvizjen pa viza brenda 6 muajve t par t ktij v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama