Rezultate te kerkimit per termin: +Ujsjellsit

Total: 43
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.952Z

Fier, rikthehen ndëshkimet për borxhlinjtë e Ujësjellësit

Masat Drejtoria e Ujsjellsit t Fierit u rikthehet penalizimeve pr t gjith debitort. Drejtori i Ujsjellsit t Fierit, Agim Plepi, shprehet se borxhi q i kan ndrmarrjes arrin n 305 milion lek dhe jan plot 11 mij e 500 abonent debitor. Jan kushtet e vna nga investitort e Ndrmarrjes s Ujsjellsit q drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.926Z

Ja ku gënjen Drejtori për mungesën e ujit të pijshëm

T gjith fshatrat turistike, hotelet apo objektet e tjera t shrbimit n zonen bregdetare t Golem-Qerretit, prej disa ditsh po vuajn mungesn totale t ujit t pijshm. N nj intervist dhn dje pr Televizionin Klan, Drejtori i Ujsjellsit t Kavajes, Hysni Shamata, tha se shkak pr mungesn e ujit n pjesn m t ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.439Z

Ujësjellësi ndërpret 100 lidhje të paligjshme në rrjet

Furnizimi i qytetarve t Tirans me uj t pijshm sht kthyer n nj prioritet t Drejtoris s Ujsjellsit dhe drejtorit t saj, Seit Dollapi. Por nga ana tjetr me t njjtin ritm po punohet pr t ndrprer t gjith lidhjet e paligjshme n rrjetin e ujsjellsit. Gjat dits s djeshme kreu i ujsjellsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.393Z

Lidhjet e paligjshme, Dollapi pakt me policinë

Drejtori i Ujsjellsit t Tirans, Seit Dollapi ka nnshkruar nj marrveshje bashkpunimi me drejtorin e Policis s Tirans, Tonin Vocaj me qllim q aksionet e ndrmarrjes s Ujsjellsit pr prerjen e lidhjeve t paligjshme n rrjet t mbshteten nga forca t policis n rast nevoje. Prvec se i amortizu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Fier, 5 fshatra katër muaj pa ujë

Banort thon se ujin n kto dit t nxehta po e sigurojn n nj fshat fqinj Komuniteti i pes fshatrave n Komunn Frakull Rrethi Fier prej katr muajsh sht duke vuajtur thatsirn. Paradoksi qndron se n zonn ku ata banojn ndodhet vendburimi i ujit pr t gjith qytetin e Fierit dhe rrethinat e tij. Sipas banorve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.711Z

Ndërhyrjet në ujësjellës, paditen 20 persona

Ndrhyrjet n rrjetin e ujsjellsit tashm do t ndiqen penalisht. Drejtori i Prgjithshm i Ujsjells-Kanalizimeve Tiran, Sahit Dollapi, dorzoi n Prokurorin e Tirans 20 kallzime penale kundr personave privat, q kan ndrhyr n mnyr t paligjshme n rrjetin e ujsjellsit. N kto 20 kallzime pen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Mungesat e ujit, mbi 200 ndërhyrje të paligjshme

Sauk Vetm nj jav pas protests s banorve t Saukut pr munges t ujit t pijshm, punonjsit e Ujsjellsit jan rikthyer pr e furnizuar serisht zonn. Gjat inspektimeve n rrjet jan konstatuar rreth 200 lidhje t paligjshme, ndrkoh q banort jan furnizuar sistematikisht dhe shumica sipas drejtorit te Ujsjellsit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama