Rezultate te kerkimit per termin: +Ujku

Total: 814
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.542Z

Rama thërret prapë: Ujku-ujku

Edmond Arizaj Personazhet; Edi Rama- bariu gënjeshtar, Sali Berisha- ujku i keq, Ilir Meta- bariu tjetër, delet- populli. Eshtë hera e dytë që bariu gënjeshtar thërret në ndihmë bariun tjetër, për të shpëtuar delet nga ujku i keq. Herën e parë, në vitin 2007, bariu tjetër pa he

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.084Z

Shfaqja “Mos i beso kurrë një ujku”

Tiranë - Cirku i Metropolit të Tiranës shfaq sot premierën “Mos i beso kurrë një ujku”. Shfaqja është ndërtuar mbi fabulën e njohur “Ujku dhe kecat”. Regjia, koreografia dhe libreti janë realizuar nga Llaqi Nako. Hyrja në shfaqjen “Mos i beso kurrë një ujku” është e l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.795Z

UJKU I CËRRIKUT DHE ÇAKALLI I QEVERISË

Nga Luçiano Boçi Njoftimi se Ujku i Cërrikut u arrestua, u shpërnda me shpejtësi ne median online. Nga dje, personazhi i njohur për pamjen e tij dhe deklaratat në emisione sarkastike, u shpall armik publik! U shpall i tillë me urdhër të Çakallit Kryeministër që qëndron në krye të ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.111Z

FOTOT/ Leo DiCaprio është Ujku i Botërorit

Së fundmi ai bëri bujë me filmin e tij Ujku i Uoll Stritit. Por tani mediat e quajnë aktorin Leo DiCaprio Ujku i Botërorit. Kjo për shkak se aktori i njohur, së bashku me 20 miq të tij, ka marrë me qira jahtin Topaz, që kushton mbi 500 milionë euro, për të ndjekur Botërorin në Braz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.823Z

Qeni leh , ujku ben pune

  Adrian Ndreca Tashma pikiata ka fillue, e shohin dhe e ndiejnë edhe ata që janë në bisht të karrocerisë, vetëm timonieri i madh vijon me shpalos sukseset imagjinare. 21 janari 2016 për qeverinë Rama ishte nji ditë zije, jo për katër të pushkatuemit e bulevardit nga Sali Beris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.314Z

I ftohti ujku zbret ne Kukes

Dimri i ftohtë me shumë ngrica dhe dëborë ka bërë që kafshët e egra grabitqare, siç është ujku, të zbresin nga malet e të shfaqen në zonat urbane, madje në qytet. Sipas gazetës “Shqip”, banorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.347Z

"Mos i beso kurrë një ujku", premierë në Metropol

"Mos i beso kurrë një ujku" është premiera më e re e Cirkut të Metropolit, e cila është konceptuar në një formë të veçantë. Vjen si regjisor, libretist dhe koreograf në këtë shfaqje Llaqi Nako, formulimi muzikor mban firmën e Saimir Çilit, ndërsa kostumografia i përket Zana Bodi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama