Rezultate te kerkimit per termin: +Ujrat

Total: 1852
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.879Z

Ujrat rrezikojne familjen

Prej shume kohesh dy familje rrezikohen nga rreshqitja e tokes pasi rreth 4 metra larg ndodhet nje rezevuar me permasa te medha siper shtepive te tyre. Nje prej kryefamiljareve qe po perballet me kete rrezik thote se ujrat kane nisur te gryejne token dhe te shkaktojne rreshkitje te tokes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.347Z

Ujrat e zeza srish derdhen n det

Një ditë pasi Agjensia Rajonale e Mjedisit ndërmori një aksion për prerjen e 12 shkarkimeve të ujërave të zeza në det, në zonen e plazhit, situata duket se është rënduar akoma më shumë. Pas keputjes se lidhjeve ujërat e zeza qe shkarkoheshin ne det kanë shpërthyer n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.273Z

Greqia merr ujrat shqiptare

Ministrja e Jashtme Greke, Dora Bakojani pritet te vizitoje brenda pak ditesh Shqiperine, per te qendruar madje me shume se 24 ore. Misioni i saj do te jete nenshkrimi i marreveshjes per vijen bregdetare mes Greqise dhe Shqiperise, bejne te ditur per Top Channel, burime prane Ministrise se Jashtme g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.634Z

Vlorë, ndalohen 6 italianë,peshkonin pa leje në ujrat shqiptare

VLORë- Një mjet i huaj lundrimi është kapur duke peshkuar në ujrat shqiptare pranë Vlorës. Mjeti i huaj, i cili kishte flamur italian dhe emërtimin “Niko”, është sjellë nga ana e forcave të kufirit shqiptar dhe mjeteve të tjera të marinës shqiptare drejt portit të Vlorës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.351Z

Ndotja nga ujrat industriale

Ambientalistët i kërkojnë Ministrisë së Mjedisit dhe strukturave përkatëse të detyrojnë të gjitha fabrikat, punishtet dhe çdo subjekt, që operon në fushën e prodhim-përpunimit, të përpunojnë ujrat që p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.334Z

Shkodër, plasin ujrat e zeza, banorët apel për ndihmë

Ujrat e zeza që kanë vërshuar në rrugët e lagjes Lopçej të Shkodrës, janë kthyer në gangrenën e banorëve që jetojnë aty. Pavarësisht se banorët po kërkojnë zgjidhje emergjente, duket se nga pushteti vendor nuk ka ndërhyrje. SHKODËR- Shpërthimi i ujrave të zeza si pasoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.407Z

Makina del nga rruga zhduket në ujrat e liqenit të Shkopetit

MILOT- Një makinë me targa Tirane ka dalë nga rruga duke përfunduar në ujrat e liqenit të Shkopetit. Aksidenti rrugor ka ndodhur rreth orës 13:00 kur makina me targa TR 0403 U që po udhëtonte në rrugën nacionale Milot- Burrel, kur ka dalë nga rruga duke përfunduar në ujrat e hidroventr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama