Rezultate te kerkimit per termin: +Ukrainn

Total: 6
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.408Z

Marrëveshje e keqe për Ukrainën dhe për Janukoviqin

Presidenti i ri i Ukrains ka nisur nj fillim t keq n shtjet e politikave t jashtme. Javn e kaluar, Viktor Janukoviq, nnshkroi nj marrveshje me Moskn, ku lejon edhe pr 32 vjet t tjera qndrimin e bazs ruse n Ukrain. Duke vepruar kshtu, presidenti i ri dha nj pjes t sovranitetit t Ukrains. Janukoviq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Rumani, Basesku: Kroacia, Shqipria dhe Maqedonia n NATO

Rumania mbshtet antarsimin e Kroacis, Shqipris dhe Maqedonis n NATO.Kt e konfirmoi n Bukuresht presidenti rumun Trajan Basesku pas takimit me Sekretarin e Prgjithshm t NATO-s, Jap de Hop Shefer. Shefer gjendet pr vizit njditshe n Rumani me rastin e samitit t ardhshm t Aleancs perndimore ushtarake,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.631Z

Zjarret Gjunjëzojnë Rusinë, ndotja arrin në nivele alarmante

Rusia sht gjunjzuar nga zjarret. Moska sht zhytur n nj re t madhe tymi dhe mjegulle, ka kanq ndotja t arrij n nivele 5 her m t larta se normat e lejuara. Autoritetet kan kshilluar banort t qndrojn brenda shtpive. M t rrezikuarit jan fmijt e t moshuarit, si dhe personat q kan probleme me zemrn apo fr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.636Z

Rusi, zjarret i afrohen zonave të ndotura me radioaktivitet

Zjarret q po shkrumbojn Rusin kan prekur edhe zonat e ndotura nga katastrofa nukleare e ernobilit. Sipas mediave ruse, q nga mesi i korrikut flakt kan prfshir nj hapsir prej 4 mij hektarsh, prfshi ktu edhe rajonin e Briansk, n kufi me Bjellorusin dhe Ukrainn. N nj koh q organizata ambientaliste, Gri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Mbshtetje amerikane pr n NATO

Senati i Shteteve t Bashkuara t Ameriks, paraqiti ditt e fundit nj rezolut lidhur me ftesn pr t filluar bisedimet e antarsimit t Shqipris dhe Kroacis n Organizatn e Traktatit t Atlantikut t Veriut duke shprehur mbshtetje pr vazhdimin e zgjerimit t Aleancs. Senati, nprmjet ksaj rezolute, shpreh m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.451Z

Strategjia e re e energjisë, BB, konsultime me ekspertë në Shqipëri

Përvoja e Shqipërisë me energjinë, e vlefshme edhe për vende të tjera Banka Botrore po punon pr hartimin e nj strategjie t re pr sektorin energjitik, mbi t cilin do t adresoj m pas sfidat me t cilat do t prballet n t ardhmen. Pr t mundsuar q kto sfida t ken nj qasje sa m efi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.632Z

Moska, me ndihmën e Kievit, i tregon muskujt Moldavisë

Rusia dhe Ukraina i kan transformuar n mnyr radikale marrdhniet e tyre t mparshme antagoniste, pr vetm disa muaj prej se Viktor Janukovi u zgjodh President i Ukrains. Tani duket se Moska do ta shfrytzoj mbshtetjen e Kievit pr ta forcuar axhendn e saj lidhur me nj shtet tjetr ish-

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama