Rezultate te kerkimit per termin: +Ukraina

Total: 4873
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.289Z

Ukraina shkatërron modestët

Ukraina u hakmor për humbjen e katër ditëve më parë me Skocinë, kur shkatërroi brenda harkut të 25 minutave Ishujt Faroe me rezultatin 5-0 Për formacionin e Oleg Bllohin shënuan: Kalicenko (3 gola: 40', 49' 64') dhe Gusev (43'45'). Gjithsesi Ukraina i ka dhënë lamtumirë Euro 2008.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.575Z

Ukraina rrezikon EURO 2012

Ukraina po rrezikon organizimin e kampionatit evropian të futbollit në vitin 2012. UEFA i ka tërhequr vërejtjen Kjevit zyrtar për shkak të ndërhyrjeve të qeverisë në futbollin vendor. Si pasojë e ndikimeve të politikës në futbo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.530Z

Ukraina kerkon Lippin

Nga Express me 14 nentor 2010 ne ora 1559 Ish selektori i Italise Marcello Lippi kerkohet nga Ukraina te udheheq ekipin e tyre Kombetar te futbollit ne Euro 2012 ka njoftuar e perditshmja sportive italiane Gazzetta dello Sport te dielen. Lippi i cili udhehoqi Azzurret drejt triumfit me 2006 esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.874Z

Ukraina krijon Gardën Kombëtare

Kriza Merkel ashpërson gjuhën, por nuk flet ende për ndëshkime konkrete për Moskën Parlamenti i Ukrainës votoi unanimisht për krijimin e një ushtrie të re me 60 mijë njerëz për të përforcuar mbrojtjen e vendit. Vendimi erdhi para referendumit në Krime që do të zhvillohet të dielë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.406Z

Rusia tërheq ambasadorin nga Ukraina

Rusia ka tërhequr ambasadorin e saj në Ukrainë (Mikhail Zurabov) dhe ka dënuar largimin nga detyra të presidentit Viktor Janukoviç, i cili u shkarkua nga Parlamenti ditën e shtunë. Kjo lëvizje vjen pasi presidenti i ri dhe i përkohshëm i Ukrainës, Oleksandër Turçinov, ka thënë se tas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.426Z

Ukraina përzë spiunin e Rusisë

Rebelët vijojnë të zgjerojnë kontrollin e lindjes së vendit, ndërsa Kievi pranon dobësitë Ukraina urdhëroi përzënien nga vendi të një atasheu ushtarak të Rusisë në këtë vend dhe deklaroi se e kapi atë me dokumente në duar ndërsa merrte informacion sekret mbi bashkëpunimin e kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.783Z

Ukraina pergatitet per lufte

Ukraina shpalli mobilizimin e përgjithshëm të të gjithë rezervistëve të saj, pasi Parlamenti Rus aprovoi kërkesën e presidentit Putin për të vendosur trupa në vend. Aktualisht, Rusia ka praktikisht nën kontroll të gjith&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama