Rezultate te kerkimit per termin: +Ulemi

Total: 1973
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.446Z

Rama Te ulemi ne tryeze

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama deklaroi se për hir të interesave të vendit duhet dialog dhe konsensus, ndërkohë theksoi se duhet zhvilluar tryeza e përbashkët ku të gjithë palët parlamentare duhet të ulen për të bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.441Z

Rama: E ftoj PD-në të ulemi në tryezë pa të huajt

Në konferencën e përbashkët për shtyp me komisionerin Johannes Hahn, kryeministri Edi Rama theksoi se takimi i sotëm e konfirmoi angazhimin e dyanshëm të Shqipërisë dhe Komisionit Europian për progresin drejt stacionit të radhës, që është çelja e negociatave. U vunë në dukje ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.849Z

Presidenti, Mediu: Të ulemi njëherë brenda mazhorancës. Milo: Emrin e vendosin ndërkombëtarët dhe LSI

Share Kryetari i republikanëve, i cili zhvilloi një vizitë në SHBA me deputetin çam, Dashamir Tahiri, mohoi zërat se ai po largohej nga Idrizi për tu afruar më shumë me PR-në   Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka kërkuar që përpara se të ulen të gjithë drejtuesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.336Z

Bumci: Do te ulemi te gjejme konsensusin

Relatori demokrat i komisionit te ligjeve per projektligjin e hapjes se dosjeve, Aldo Bumci, u shpreh i gatshem qe te diskutoje dhe te dilet me nje projekt te vetem per hapjen e dosjeve te ish-bashkepunetoreve te Sigurimit te Shtetit. "Ne do te ulemi dhe do te shohim nese do te dalim me nje variant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.341Z

Pakti detar, Avramopoulos: Të ulemi dhe të korrigjojmë marrëveshjen e parë

Intervista Ministri i Mbrojtjes i Greqisë thekson se thelbi i paktit të rrëzuar duhet të merret parasysh Ministri grek: Duhen respektuar firmat e 09-s, Greqia nuk ndërhyn në vendimet e gjykatave shqiptare Deklaratat Pakti detar - Ne duam që të zgjidhet kjo çështje, nuk ndërhyjmë në ren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.687Z

Rama e fton, Basha pranon: Ulemi pa kushte

Në një intervistë për Top Story, dhënë të mërkurën, Kryeministri Edi Rama shtriu edhe njëherë tjetër dorën e dialogut në drejtim të Partisë Demokratike për reformën në drejtësi, madje Rama 'i lutej' opozitës për ta përmbyllur këtë reformë. Por veç ftesës drejtuar k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.170Z

10 Kushtet e PD, Vasili: Ulemi në tryezë pa paragjykime

Një ditë para se mazhoranca dhe opozita të ulen në tryezën e dialogut politik për reformën në drejtësi, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili thotë se asnjë çështje për të cilën PD kërkon konsensus nuk do të paragjykohet. Në intervistën për Ora News, Vasili përshën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama