Rezultate te kerkimit per termin: +Ulta

Total: 3538
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.569Z

Greqi, qeveria kerkon cmime te ulta per turistet

Federata Pan-Helenike Hoteliere e Greqise i kerkoi anetareve te saj qe te ulin tarifat e tyre per te terhequr me shume turiste vendas, duke patur parasysh shpenzimet me te ulta te pushimeve qe priten kete vit. Sipas federates, turistet greke duhet te jene ne gjendje qe te gezojne te njejtat cmime me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.038Z

Bankers frenon prodhimin e naftës nga çmimet e ulta

Bankers Petroleum njoftoi se do të frenojë ritmet e rritjes së prodhimit për shkak të çmimeve shumë të ulta të naftës bruto në tregjet ndërkombëtare. Ky vendim i Bankers i njoftuar zyrtarisht, pritet të ketë impakt negativ në eksportet vendase, pasi vitet e fundit nafta zë peshë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.434Z

Rikthehen temperaturat e ulta dhe reshjet në vend

Rikthehen temperaturat e ulta të shoqëruara me reshje shiu në territorin shqiptar. Shirat me intensitet të dobët që kanë filluar gjatë orëve të paradites së të shtunës do vijojnë edhe gjatë ditës së diel. Sipas sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.955Z

Porja Temperaturat e ulta do vijojne edhe gjate javes

Dita e sotme do te karakterizohet nga temperatura te ulta qe do te arrijne deri ne -8 grade celsius ndersa ne zonat malore do te kete reshje debore. Keshtu eshte shprehur metereologia Lajda Porja per Ora News duke theksuar se dita e enjte do te jete edhe dita me e ftohte e javes qe vjen. Sipas sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.537Z

Cmimet e ulta, frenuan inflacionin

Inflacioni ka shenuar kete vit nivelin me te ulet historik, me nje mesatare vjetore ne kater muajt e pare te vitit me pak se 2 %. Sipas, Bankes se Shqiperise, inflacioni i ulet po reflekton krizen nderkombetare, pasi cmimet e lendeve te para kane pesuar nje renie te dukshme. Por renia e ndjeshme dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.421Z

Rumani, pagate ulta lënëvendin pa mjekë

BUKURESHT- Rumania gjendet në vendin e fundit në Evropë sipas numrit të mjekëve në 1000 banorë, pohon kryetari i Odës Rumune të Mjekëve, Vasillae Astrastoe. Sipas vlerësimeve të tij, edhe 10000 mjekë do të largohen nga shteti sivjet. Ai theksoi se pagat e ulta dhe mungesa e pajisjes n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.601Z

Foto/ Shqipëria ndër vendet me shpenzimet më të ulta ushtarake

Foto 1 nga 22 Shqipëria është ndër vendet që realizon shpenzime të ulëta ushtarake. Sipas të dhënave të SIPRI (Stockholm International Peace Research Institute) për vitin 2015, Shqipëria llogariti shpenzime në 41 dollarë për frymë. Kjo është një ndër shifrat më të ulë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama