Rezultate te kerkimit per termin: +Universitetin +Bujqsor

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Qeveria ul tarifat pr studentt

Qeveria ka vendosur sot uljen me 20 pr qind t tarifave pr t gjitha programet e studimeve t larta t ciklit t par dhe t ciklit t dyt pr vitin akademik 2008-2009. Kryeministri Berisha theksoi se qeveria do t vazhdoj t bj t gjitha prpjekjet pr t mbshtetur arsimin, i cili sht nj nga prioritetet m madhore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.921Z

Matura, sa pyetje do të ketë çdo kapitull në lëndët natyrore

Standard publikon numrin e pyetjeve për çdo kapitull në Fizikë, Kimi dhe Biologji Ndr lndt me zgjedhje t Maturs Shtetrore, m shum hapsir kan tri lndt e shkencave natyrore, t cilat marrin koeficiente maksimale n shumicn e fakulteteve t Universitetit t Tirans dhe t rretheve, si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.321Z

Formulari A2, degët e sigurta për një vend në universitet

Cilat janë degët që duhet të përzgjidhni, nëse rezultatet në Maturën Shtetërore nuk kanë qenë të kënaqshme Nse n provimet e Maturs Shtetrore nuk keni dal aq mir sa prisnit apo edhe nse mesatarja juaj nuk sht e knaqshme, kjo nuk do t thot q keni mbetur pa shkoll. Krejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Kur në Ballkan tregohej vetëm forca

Dijetari Stavro Skendi, i konsideruar në të gjallë dekani i studimeve ballkanike në SHBA, që krijoi bazën e albanologjisë, nuk shkroi në shqip, por fatkeqësisht ende snjihet e svlerësohet sa çduhet Ngjarjet q uan n Luftn e Par Botrore i nxorn popujt e Ballkanit n radhn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.096Z

Arsimi i lartë, modeli i ri mbyll universitetet private

Sistemi i ri i financimit q po shqyrtohet nga Ministria e Arsimit ka ngritur nj sr pikpyetjesh pr botn akademike, e cila ka propozuar mnyrn se si ky model mund t mbijetoj n Shqipri. A duhet q t financohen institucionet private fitimprurse? Kush do t jet mnyra e shptimit t univer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama