Rezultate te kerkimit per termin: +Urdhr

Total: 116
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

NATO: Mos ngacmoni vajzat shqiptare

Pes luftanije t NATO-s s bashku me 1330 marinar kan zbarkuar nj dit m par n portin e Durrsit. Marinart e NATO-s do t shkmbejn eksperienc me forcat shqiptare, por ajo q sht m interesante sht kshilla q eprort e aleancs ushtarake ju kanatyre. Marinart kan marr urdhr t prer q t mos ngacmojn vajzat shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Prangosen katr funksionar t lart

Menjher pas urdhr arrestit nga Prokuroria e Matit pr arrestim t katr drejtuesve m t lart t burgjeve t Burrelit, kan prfunduar n pranga katr funksionar t lart. Ata jan drejtori i burgut t Burrelit, Eduart Brahilika, Nndrejtori i policis s burgut, shefi i rregjimit t burgut, Luan Hysa si dhe ish drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.739Z

Urdhri i Ramës për Spitalin e Traumës, Ora News siguron vendimin

Ora News ka siguruar urdhrin e qeverisë për kalimin e Spitalit të Traumës në varësi të Ministrisë së Mbrojtjes. Në këtë dokument të firmosur më datë 27 gusht 2015 nga Sekretari i Përgjithshëm i Kryeministrisë udhërohet ngritja e një grupi pune për vlerësimin e gjendjes përcakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.657Z

Ndalohet 52-vjeçari, dhunoi publikisht bashkëshorten

Tiran Rrahu barbarisht gruan, duke shprfillur urdhr-mbrojtjen e lshuar nga gjykata Nj person u arrestua nga policia e kryeqytetit me akuzn e plagosjes me dashje ndaj gruas s tij. Ngjarja sipas policis ka ndodhur te Rruga e Barrikadave n Tiran, ku autori i krimit, P. Jaskaj, 52 vje, ka rrahur barbar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Komunat minoritare, ndërpresin punën për një orë

Solidarizimi Gjen zbatim propozimi i Dules, edhe atje ku kryekomunar nuk jan t PBDNJ-s Administratat e komunave t minoritetit grek kan ndrprer punn pr nj or paraditen e s hns. Mesazhi i Vangjel Dules ka kaluar si nj urdhr n seciln prej tyre dhe punonjsit e administrats publike n to kan kyur zyrat.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.194Z

Akuza për përdhunim themeluesit të WikiLeaks

Suedi Prokuroria suedeze ka lshuar nj urdhr arresti pr themeluesin e faqes s internetit, “WikiLeaks”, Julian Assange, i cili akuzohet me prdhunim. Urdhr-arresti u lshua t premten nga zyra e Prokuroris s Prgjithshme. Policia suedeze nuk ka mundur t vendos kontakt me zotin Assange deri ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Mediu: Votoni heqjen e imunitetit tim

N seancn plenare t paradits s sotme ka marr fjaln edhe ish Ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu. Ai krkoi q t votohet q n seancn e sotme heqja e imunitetit t tij. Deputeti republikan deklaroi se do urdhr q ka lshuar n lidhje me Grdecin ka qne n prputhje me ligjin dhe se nuk ka shmangur asnj autoritet.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama