Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtarak

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.571Z

Maqedonia dhe Serbia, bashkëpunim ushtarak

Gazeta ShqipStërvitja Maqedonia dhe Serbia po avancojnë bashkëpunimin ushtarak, pasi nënshkruan një marrëveshje për stërvitje të përbashkët në poligonin ushtarak maqedonas të Krivolakut. Baza në fjalë do të përdoret për të dërguar ushtarë në misionet paqeruajtëse ndërkombëta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.480Z

Qeveria shfuqizon shërbimin e detyruar ushtarak

Eljona Ballhysa Këshilli i Ministrave ka marrë dje vendimin për të hequr shërbimin e detyruar ushtarak. Gjatë mbledhjes së djeshme qeveria miratoi ndryshimet në ligjin për shërbimin ushtarak në Shqipëri, të cilat sjellin shfuqizimin e nenit 19, i cili parashikonte realizimin e shërbi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.738Z

Spitalit Ushtarak i del pronari

Bluzat e bardha bëjnë padi në gjykatë ndaj Agjencisë së Pronave për dy hektarë truall brenda territorit Dy hektarëve truall brenda territorit të Spitalit Ushtarak në Tiranë u ka dalë “pronari”, duke futur në konflikt përfituesit e tyre dhe administratën e spitalit. çësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.354Z

Itali rrezohet avioni ushtarak

Itali rrezohet avioni ushtarak E marte 29 Janar 2013 1230 p styletext-align justify p Itali rrezohet avioni ushtarakNje avion gjuajtes amerikan F-16 i nisur nga baza ajrore e Avianos ne Itali ka humbur mbreme kontaktet me radio dhe mendohet se ka rene ne detin Adriatik prane brigjeve te Cerv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.309Z

Qeveria heq shërbimin e detyrueshëm ushtarak

Shërbimi ushtarak i detyrueshëm hiqet në Shqipëri. Çdo i ri që tani e tutje nuk do t’i nënshtrohet rregullit për kryerjen e shërbimit ushtarak të detyrueshëm. Heqja e këtij shërbimi të detyrueshëm realizohet për shkak se në Shqipëri deri në 2010-ën do të ketë ushtri prof

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.341Z

Hiqet shërbimi ushtarak i detyrueshëm

Autori i Lajmit: Ornela ManjaniHiqet shërbimi i detyrueshëm ushtarak. Tani personat që do të veshin rrobën e ushtarit do të paguhen. Vendimi është marrë dje në mbledhjen e Qeverisë. Sipas të njëjtave burime, mësohet se vendimi do të hyjë në fuqi në fillim të vitit të ardhshëm. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.848Z

Grabitje tek Spitali Ushtarak

TIRANË - Grabitje me arme ne Tirane dhe ne nje prej rrugeve me me shume levizje, ate qe te con ne Spitalin Ushtarak. Ngjarja e rende ka ndodhur mbremjen e djeshme ne oren 19:30, ne nje prej dyqaneve ne hyrje te Spitalit Ushtarak, kur dy persona te armatosur kane hyre ne ambientet e brendshme. Duke

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama