Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtarit

Total: 1406
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.556Z

Kercenohet familja e ushtarit amerikan

Autoritetet amerikane po hetojnë mbi email-et kërcënuese, që kanë mbërritur në adresë të të atit të ushtarit Bou Bergdal, i cili u la i lirë nga talebanët javën e kaluar, pas pesë vjetësh në robëri. Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.708Z

Skeleti i zbuluar i ushtarit austro-hungarez

Skeleti i zbuluar ne kodrat e qytetit te Vlores nga nje bari i zones i perket nje ushtari austro- -hungarez i Luftes se Pare Boterore gjate viteve 1916-1918. Sipas eskpertizes sendet vetiake te ushtarit ndihmuan per gjetjen e te dhenave te sakta per identitetin e ushtarit si detyra e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.949Z

L. e Mesme, shpresa per lirimin e ushtarit izraelit

Numri dy i levizjes islamike palestineze, Hamas, Musa Abu Marzuk eshte shprehur optimist ne arritjen e nje marreveshje me Izraelin per lirimin e ushtarit te marre peng 3 vjet me pare Gilad Shalit. “Kane ndodhur disa progrese konkrete ne bisedimet me Izraelin per lirimin e disa te bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.426Z

SHBA, Kongresi analizon sjelljen e ushtarit Berdahl

Sjellja e ushtarit amerikan Bowe Bergdahl, të liruar kohët e fundit nga Talebani, po analizohet nga Kongresi. Shumë ligjvënës republikanë dhe disa demokratë vazhdojnë të kundërshtojnë marrëveshjen për lirimin e ushtarit në shk&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.767Z

Digjen kurorat e OMONIA-s ne memorialin e ushtarit grek

KOR- Festa e clirimit Greqise e cila eshte perkujtuar edhe me nje homazh ne memorial te ushtarit grek ne Boboshtice eshte shoqeruar me incidente mes banoreve te fshatit dhe organizatoreve te ceremonise. Incidentet dhe perplasjet nisen qe ne kohen kur perfaqesuesit e OMONIA-s qe kishin organizuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.062Z

Ngatërroi emrin e ushtarit të vrarë, Brown i kërkon ndjesë nënës së tij

Kryeministri britanik Gordon Brown i ka kërkuar ndjesë nënës së Jamie Janes, ushtarit të gardës mbretërore vrarë një një atentat në Afganistan, pasi kishtë ngatërruar mbiemrin e djalit të saj në letrën ngushelluese dërguar familjës së ushtarakut. Kryeministri britanik i ka telef

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.086Z

Ushtarit i bie të fikët nga Kate Middleton (FOTO)

Share Dukesha Kate Middletone ka shkëlqyer në festën e St.Patricks Day, e cila nuk ka kaluar pa incidente. Kamerat kanë kapur një ushtar të Gardës që të rrëzohej nga të fikëtit, para pak se Kate të shkonte ti takonte. Nuk dihet nëse atij i ka rënë të fikët n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama