Rezultate te kerkimit per termin: +Utrinski +Vesnik

Total: 31
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.089Z

Georgievski: Maqedonia ska gjurmë që lidhet me antiken

“Maqedonia ska asnjë rrënjë dhe gjurmë, që ndërlidhet me historinë antike, ka thënë ish-kryeministri i Maqedonisë Ljubço Georgievski, në një intervistë për të përditshmen Utrinski Vesnik, duke shtuar se rrënjët e popullit maqedonas, janë sllave, duke e akuzuar qeverinë pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.137Z

‘Enciklopedia’ s’u tërhoq kurrë

Ish-kryeredaktori i ‘Enciklopedisë Maqedonase’, akademiku Bllze Ristovski, ka deklaruar se gjysma e kopjeve të kësaj enciklopedia tashmë janë shitur, ndërkohë që gjysma tjetër ende pret të dalë në treg. Në një intervistë të dhënë për gazetën ditore maqedonase ‘Utri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.335Z

NATO- Maqedonia të zgjidhë çështjen e emrit deri në korrik.

      Deri në Korrik. Kaq është afati që i ka lënë NATO Maqedonisë për të zgjidhur çështjen e emrit. Sipas gazetës \"Utrinski Vesnik\", Aleanca ka tërhequr vërejtjen për gjetjen e zgjidhjes së emrit mes Shkupit dhe Athinës, pas një takimi ku filluan përgat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.199Z

Maqedonia s’ka vullnet për botimin e ri të enciklopedisë

04/04/2012  Kur Maqedonia kishte publikuar enciklopedinë e saj dy vjet më parë, dhe shqiptarët në të i kishte përshkruar si popull që kanë zbritur nga malet e veriut në shekullin XVI duke dëbuar maqedonasit nga shtëpitë e tyre, reagimet nga nivele të ndryshme të shqiptarëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.085Z

Cërvenkovski kundër amnistisë së rasteve të Hagës

Nga Express më 06 gusht 2011 në ora 13:00 Lideri i partisë më të madhe opozitare në Maqedoni, Branko Cërvenkovski, ka kundërshtuar sërish vendimin e Parlamentit të Maqedonisë, i cili më 19 korrik miratoi interpretimin autentik të ligjit për amnisti, me çka mbylli rastet e Hagës, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.476Z

Flamuri gjigant në Tetovë: Tmerrohen mediat maqedonase, ja reagimi i tyre (Foto)

Flamuri gjigand rreth 40 metra që ndriçoi sot Tetovën për festën e 28 Nëntorit, ka brengosur dhe ka tmerruar tej mase mediat maqedonase. Mediat maqedonase me ironi kanë shkruajtur sot për ngjarjen e festës së Flamurit në Tetovë, duke u munduar të zbulojnë se kush qëndron pas këtij fl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.595Z

28-nentori flamuri shqiptar mbulon Pallatin e Kultures ne Tetove tmerrohen maqedonasit

e Premte 28 Nentor 20142158 pm p classwp-caption-text Flamuri shqiptar ne TetoveSSSAbrASSMediat kosovare raportojne se nje flamuri shqiptar rreth 40 metra i gjate i vendosur mbi Pallatin e Kultures ne Tetove me rastin e festes Pavaresise ka irrituar tej mase mediat maqedonaseSSS

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama