Rezultate te kerkimit per termin: +Uzbek

Total: 86
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.767Z

FOTOT/ Thellohet misteri i vdekjes së vajzës së diktatorit uzbek

Prej dy vitesh ajo nuk është parë në publik duke ngritur teori nga më të ndryshmet. Para ca kohësh u tha se Gulnara Karimova ishte mbyllur në një çmendinë nga presidenti i ri i Uzbekistanit. Por pak ditë më parë mediat britanike raportuan se ajo ishte helmuar. Ndërkohë djali i sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.717Z

Zvicra heton vajzen e presidentit uzbek

Prokurorët zviceranë nisën një hetim mbi dyshimet e pastrimit të parave ndaj Gulnara Karimovës, vajzës së madhe të presidentit të Uzbekistanit. Në një deklaratë, prokurori i përgjithshëm informoi se Gulnara ishte tas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.716Z

Zvicër, vajza e presidentit uzbek, Karimova hetohet për pastrim parash

ZVICER-Zvicra ka nisur hetime ndaj Gulnara Karimova, vajzës së madhe të Presidentit uzbek, të dyshuar për pastrim parash. Ministria Publike e Konfederatës bllokoi 800 milion franga të saj në Zvicër, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë&rdq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.858Z

1,000 militantë të vrarë në Pakistan

  Zyrtarë pakistanezë, kanë njoftuar se një sulm ndaj një kompleksi militantësh në jug të Vaziristanit, ka vrarë pesë militantë, përfshirë edhe një person, që thuhej se ishte komandant i lartë uzbek.AdPlatformZone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.928Z

Kirgizia para kolapsit?

Pjestar t minoritetit uzbek n Kirgizstan kan dhn m shum hollsira pr dhunn e ushtruar ndaj tyre nga fqinjt e tyre kirgiz. Disa kan akuzuar forcat e siguris se nuk kishin ndrhyr apo edhe ishin bashkuar n djegien dhe madje kishin shtn me arm gjat trazirave q kan prfshir Kirgizstanin q nga e enjtja. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.630Z

Dasëm e përgjakshme në Afganistan

Një kamikaze ka hedhur veten në erë ndërsa do të merrte pjesë në një festë martesore, në provincën Samangan, në veri të vendit, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 20 personave , ndër të cilët edhe një nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.316Z

Donatorët akordojnë 1.1 miliardë $ për Kirgizstanin

''Komuniteti ndërkombëtar vendosi t'i akordojë këtë ndihmë Kirgistanit për 30 muaj'', theksoi Theodore Ahlers, drejtor i strategjive për Evropën dhe Azinë Qëndrore. "Nga 1,1 miliardë dollarë ndihma premtuar për Kirgizstanin, 600 milionë dollarë do të shërbejnë për një ndihm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama