Rezultate te kerkimit per termin: +Uzina

Total: 1617
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.655Z

Uzina ushtarake e Mjekesit

Uzina e Mjekësit në Elbasan është vendi i shumëpërfolur ku mund të përfundojnë për t’u trajtuar armët kimike siriane. Kjo uzinë, e cila është ndërtuar në vitin 1962 për prodhimin e lëndëve p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.492Z

Ballsh uzina e naftes drejt rrenimit

brbrKa pllakosur heshtja e prej disa ditesh edhe erresira Kjo eshte uzina e perpunimit te thelle te naftes ne Ballsh Pa pronar qe prej muajt gusht Per 4 muaj punonjesit  tentuan ta shpetonin duke kerkuar vemendjen e shtetit  Tashme nuk diskutohen me pagat e prapambetura por fati i kesaj vepre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.623Z

Ish-uzina e Trikotazhit Korçë, reaksioni i kimikateve ndot ambientin

Kimikatet në ish-uzinën e Trikotazhit në Korçë, jofunksionale prej mbi 20 vitesh, rrezikojnë të shkaktojnë një katastrofë ambientale. Të braktisur prej shumë kohësh, mbetjet kimike janë derdhur në ambientet e ish-Uzinës dhe nga bashkëveprimi kimik në kontakt me ajrin dhe lagështir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.031Z

Beqja Tregu te ish-Uzina nuk mbyllet

Tregu ushqimor tek ish-Uzina Dinamo nuk do të mbyllet. Pas konfliktit midis tregtarëve dhe Policisë Bashkiake ka ndërhyrë, Ministria e Shëndetësisë, e cila ka kthyer mbrapsht ekzekutimin e vendimit. Në daten 22 gusht 2013 ky treg u inspektua nga spec

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.375Z

Falimenton uzina shtetërore, 100 punëtorë në protestë

Uzina e mekanikës në Patos ndodhet në prag të falimentimit dhe rreth 100 punonjësit e saj rrezikojnë të hidhen në rrugë. Punonjësit e katër reparteve të kësaj uzine kanë zhvilluar dje një protestë për të kërkuar pagat që nuk u jepen prej tre muajsh. Të gjithë punonjësit e repa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.502Z

Ndotje nga ish-uzina e superfosfatit ne Lac

brbrEdhe pse ka mbi dy dekada qe ka dale jashte funksionit ish-uzina e superfosfatit ne Lac vazhdon te mbetet ndotesi kryesor i ketij qyteti Mbetjet e lena na natyre te hapur perbejne rrezik serioz per shendetin e banoreve dhe kulturat e tyre bujqesore Gjendja behet akoma me alarmante nga prezenca e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.367Z

Çudia, Uzina e Poliçanit nuk ka licencë demontimi

Nga Tedi Blushi Referuar ligjit të miratuar në Kuvend më 13 nëntor 2008, Poliçani është përjashtuar nga lista e poligoneve ku do të kryhet tashmë e tutje procesi i demontimit të armëve TIRANE-Uzina e Armëve në Poliçan nuk është e përcaktuar ligjërisht për të qenë nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama