Rezultate te kerkimit per termin: +Uzinn

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Në një muaj u asgjësuan 1747 tonë municione

Brenda nj muaji ushtria shqiptare ka asgjsuar 1747 ton municione t mbartuara, ndrsa n 5 muaj n total u asgjsuan 5215 ton. Gjat mbledhjes s bordit drejtues pr asgjsimin e municioneve t teprta, Zevends Ministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia, tha se ky projekt i madh do t oj n 0 numrin e armve q shfaqin rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.393Z

Trajtim të veçantë për pilotët, minatorët, polumbarët dhe oficerët

ISSH: Mbyllen kërkesat për trajtim të veçantë nga punonjësit e minierave dhe industrisë ushtarake Instituti i Sigurimeve Shoqrore ka zbardhur dje skemn e trajtimit t veant pr minatort, ish-pilott fluturues n pension, polumbart dhe oficert. Sipas ksaj skeme, kto kategori pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.459Z

Meta e Imami inspektojnë linjat e demontimit të armëve

Vendi yn do ta prfundoj procesin e demontimit t municioneve prpara afatit q sht vitit 2014. Pr t par nga afr ecurin e ktij procesi n Kombinatin Mekanik Ushtarak t Polianit, ishin Zvends kryeministri Ilir Meta dhe Ministri i Mbrojtjes Arben Imami. Numri dy i qeveris u shpreh se ecuria e mir e bn Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Së shpejti në punë uzina e ferrokromit

Plani Minatort e kromit n Burrel krkojn vnien n pun t uzins s ferrokromit, duke u dhn mundsi q t ken fronte t sigurta pune. Pas deklaratave t sindikats pak dit m par, ka reaguar kompania austriake, e cila garanton vnien n pun t uzins. Brenda muajit gusht, sikurse ishte planifikuar, u plotsua invest

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.495Z

Inagurohet linja e re e demontimit të mortajës

Uzins s Lndve Plasse n Mjeks i sht shtuar nj linje e re, ajo e demontimit t predhave t mortajs 120 mm. N kt linj do t asgjsohen n dy faza 11 mij ton predha mortaje, deri n fund t vitit 2013 dhe s shpejti do t hyj n funksionim edhe linja e shkatrrimit t minave bakelite n nj mas 2112 ton. N inagurimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.555Z

Mbrojtja, linjë e re për demontimin e predhave

N zbatim t planit t veprimit dhe pr t rritur kapacitetet e demontimit t municioneve t teprta n Forcat e Armatosura, dje n Uzinn e Lndve Plasse n Mjeks t Elbasanit u prurua nj linj e re pr demontimin e predhave t mortajave t kalibrit 120 mm. N ceremonin e organizuar me kt rast ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Shprthimi; Plagosen tre puntor

As ndryshimi i kompanis administruese nuk ka shmangur shprthimin n uzinn e Ferro-Kromit n Burrel si shkak i kushteve t kqija t puns. Tre vet jan plagosur dhe 17 t tjer kan rrezikuar jetn nga shprthimi i nj nate m par n furrn e ksaj uzine ku si pasoj e avujve t nxeht t dal nga shprthimi i avujve t kr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama